• Чиновник бідного китайського повіту вкрав 13 млн доларів

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 лютого 2011 року
Корупційними скандалами в Китаї вже нікого не здивуєш, але все ще бувають випадки, які викликають подив навіть до всього звиклих китайців. Цього разу колишній чиновник фінансового управління повіту в провінції Цзянсі Лі Боху, не тільки потайки з сім'єю переїхав до Канади, а й зателефонував звідти повідомивши, що за кілька років своєї роботи він украв величезну суму державних коштів.

Як пише видання «Фачжі Чжоумо», повіт Поян на північному сході провінції Цзянсі нараховує більше 1,5 млн жителів й у 1986 році йому було присвоєно статус бідного повіту. Зарплата  навіть держслужбовців повіту Поян у середньому становить трохи більше 1000 юанів ($ 142) на місяць.

При цьому займаючи всього лише посаду керівника невеликого відділу в управлінні фінансів Лі Боху протягом п'яти років зміг незаконно перевести на свої рахунки 94 млн юанів ($ 13,4 млн), що становить 20% річного доходу всього повіту.

Шокуючим для мешканців повіту було те, що ніхто не виявив зникнення грошей доти, доки сам корупціонер не повідомив про це.

11 лютого Лі зателефонував начальнику повіту Поян і повідомив, що він уже благополучно виїхав до Канади, а також, що вкрав велику суму грошей. До цього всі вважали, що він з сім'єю відзначає Новий рік у Хайнані.

Крім телефонного дзвінка, Лі також написав листа, в якому докладно розповів про те, як, починаючи з 2006 року, він спільно з трьома іншими чиновниками за допомогою фальшивої печатки перераховував гроші з державних рахунків на рахунки своїх фіктивних компаній.

 
У фінансовому управлінні КНР існує безліч дірок, через які величезні кошти перетікають на особисті рахунки партійних функціонерів. Цьому допомагають також корупційні схеми.

Наприклад, Лі Боху часто їздив до Макао грати в казино, про це знали всі в повіті, але ніхто не перевіряв джерела його коштів. Його офіційна зарплата складала трохи більше 2000 юанів ($ 285), пише видання.

Ця новина сколихнула китайський Інтернет. Користувачі Мережі висловлюються, що якби чиновник сам не доніс на себе, то ніякого б розслідування не почалося, що ясно показує повну неефективність і тотальну корумпованість державних структур.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...