• У Китаї важкими металами забруднюється 12 мільйонів тонн сільгосппродуктів на рік

  • П'ятниця, 8 квітня 2011 року
Щороку в Китаї важкими металами забруднюється 12 млн тон сільгосппродуктів. Економічний збиток від забруднення становить 20 млрд юанів ($ 2,8 млрд). Причиною такого явища є масштабні викиди неочищених промислових вод і неправильна утилізація відходів гірничої промисловості.

Цю статистику Міністерства землі та природних ресурсів  Китайської Народної Республіки наводить тижневик «Китайська економіка». У статті йдеться, що кількість забруднених продуктів є річним споживанням понад 40 млн осіб.

Наприклад, в повіті Ляньнань провінції Гуандун, повіті Наньдань провінції Гуансі, повітах Чаннін і Чанде провінції Хунань і інших районах підприємства у великих кількостях скидають воду з великим вмістом миш'яку. У результаті цього, вміст миш'яку у вирощуваних в цих районах сільгоспкультур в кілька сотень разів більше допустимих національних норм, пише видання.

Фахівці кажуть, що для очищення від миш'яку, свинцю, кадмію та інших металів річки Хуцзян в провінції Хунань необхідно принаймні 10 млрд юанів ($ 1,4 млрд) і більше 10 років.

Відповідно до проведених аналізів зернових і овочевих культур, які вирощують в басейні річки Хуцзян, вміст у них миш'яку, кадмію, нікелю і свинцю більше встановлених державою норм на 95,8%, 68,8%, 10,4% і 95,8% відповідно.

Дослідники пояснюють, що в середині 80-х років, в країні почався бурхливий розвиток гірничої промисловості. Але через хаотичну видачі ліцензій непрофесіоналам, відсутність передових технологій та інших причин, багато розробок корисних копалин завдають великої шкоди навколишньому середовищу. Виробничі відходи не утилізують, а просто звалюються в купу під відкритим небом, утворюючи цілі гори. Під дією дощів шкідливі речовини з них потрапляють у підземні води, забруднюючи їх.

Наприклад, в околицях міста Кецзю провінції Юньнань вже більше 10 років знаходиться гора, що складається з декількох сотень тисяч тон відходів миш'яку. Кількість цього металу в вирощуваних у цьому районі сільгоспкультур в 100 разів перевищує норму. Аналогічна ситуація і в околицях озера Янцзунхай біля міста Куньмін провінції Юньнань.

Окрім миш'яку, серйозні побоювання викликає забруднення ртуттю, кадмієм, свинцем і хромом, які фахівці називають «п'ять отрут».

Крім шахтних відходів, великим джерелом забруднення ґрунту і води є викиди промислових підприємств, а також надмірне використання селянами пестицидів і хімікатів, говориться в статті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...