• У комуністичному Китаї десятки високопосадовців є мільярдерами

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Середа, 23 березня 2011 року

На фоні безперервного збільшення розриву між бідними і багатими у Піднебесній, китайські дослідники оприлюднили інформацію про когорту мільярдерів, що займають найбільш високі державні пости і відповідне положення в комуністичній партії Китаю.

3 березня китайське консалтингове агентство Hurun Report повідомило, що за даними на жовтень минулого року, Китайській Народній Республіці зафіксовано понад 1300 осіб, які мають статки більше одного мільярда юанів ($ 142 млн). З них 167 багатіїв займають різні посади при владі. У свою чергу з них 80 чоловік є парламентарями Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП), а 76 осіб членами Народної політичної консультативної ради. При цьому особистий статок 70 депутатів китайського парламенту перевищує 75 млрд доларів США.

На прес-конференції перед відкриттям парламентської сесії журналіст американського видання Bloomberg News запитав у спікера ВЗНП Лі Чжаосіна: «Я провів деякі дослідження і виявив, що 38 депутатів ВЗНП є мільярдерами. Їх статок у багато разів перевищує статок найбагатших американських конгресменів. Скажіть, які заходи збирається вжити парламент Китаю для вирішення проблеми розриву між багатими і бідними?».

Це питання відноситься до розряду чутливих питань, на які китайські компартійні чиновники або зовсім не відповідають, або відповідають не по суті. Спікер вибрав останній варіант і сказав, що згідно з Конституцією КНР депутатів ВЗНП обирає народ, вони несуть відповідальність перед народом, і їх діяльність здійснюється під наглядом виборців.

З приводу заходів вирішення проблеми прірви між багатими і бідними чиновник нічого не сказав, а лише визнав, що «в Китаї дійсно існує ряд проблем, пов'язаних з нерівномірним розвитком і розривом між бідними і багатими».

За даними американської аналітичної організації Центр відповідної політики (Center for Responsive Politics), особистий статок 70 найбагатших конгресменів США становить всього 4,8 млрд доларів США.

Китайські чиновники більш ніж у десять разів багатші за американських, проте рівень життя в КНР більш ніж у десять разів нижчий від США.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...