• У Пекіні затримали та побили іноземних журналістів

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 3 березня 2011 року

Дипломатичні корпуси США та ЄС у Китаї, а також Клуб іноземних журналістів 28 лютого різко засудили китайську владу за незаконне затримання іноземних кореспондентів та перешкоджання їхній роботі. Заява була зроблена на тлі затримань і побиття кількох західних журналістів під час їхньої роботи в Пекіні.

27 лютого численні іноземні журналісти приїхали на вулицю Ванфуцзін у Пекіні, де планувалося проведення акції протесту проти правлячого режиму, інформація про яку з'явилася на закордонних китайських сайтах.

Щонайменше, п'ятеро поліцейських агентів у штатському побили ногами кореспондента американського телеканалу Bloomberg Television Стівена Енгла. Після цього поліцейські у формі потягли його до відділку. Його телекамера була конфіскована.

Крім цього також були затримані кілька кореспондентів радіо Бі-бі-сі та інших іноземних ЗМІ, які намагалися робити репортажі з місця подій.

Розповідає кореспондент Бі-бі-сі в Пекіні Гу Чючжен: «Коли час наближався до другої години після опівдня, агенти в цивільному затримали нашого оператора і відвели його до автомобілів у 50 метрах від місця подій. Після цього вони підійшли до мене. Один з них схопив мене за волосся і потяг до вантажівки. Мене кинули всередину при цьому кілька разів притиснувши дверима мою ногу».

Він також розповів, що у відділку бачив інших журналістів, які піддалися побиттю. Після допиту їх усіх відпустили.

Кореспондентів німецьких телеканалів ZDF і ARD протримали у відділку майже до 18 години. Їх звинуватили в тому, що вони не отримали дозвіл працювати в цьому районі міста.

Як повідомив телеканал CNN, на придушення можливої демонстрації в Пекіні прибуло кілька сотень правоохоронців у понад 120 поліцейських автомобілях, а також «незліченна кількість агентів в штатському».

28 лютого посольство США та представництво ЄС в Пекіні зажадали від китайської влади пояснень, а також поваги до прав іноземних журналістів.

У заяві дипломатичного корпусу ЄС йдеться, що китайська сторона застосувала силу і залякування, а також без будь-яких пояснень заарештувала і затримала іноземних кореспондентів.

Посол США в Китаї Джон Хантсман сказав: «Я відчуваю розчарування з приводу того, що сили безпеки китайської влади не можуть забезпечити безпеку іноземних журналістів під час їхньої роботи».

Він також закликав уряд Китайської Народної Республіки провести розслідування і притягнути до відповідальності тих, хто здійснював незаконні дії по відношенню до журналістів.

Клуб іноземних кореспондентів у Китаї теж висловив осуд і протест з приводу події і зажадав від китайської влади гарантувати особисту безпеку іноземних журналістів, які працюють у КНР.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...