• Переслідування християн у Китаї посилюється - China Aid Association

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Неділя, 17 квітня 2011 року

У 2010 році комуністичний уряд Китайської Народної Республіки посилив переслідування щодо домашніх християнських церков та їх прихожан. Цього разу у переслідуванні виділяються нові особливості: посилення нападок на адвокатів, які захищають права християн, тортури і використання мафіозних структур, а також жорстоке придушення тих, хто не визнає прокомуністичну Патріотичну асоціацію католиків Китаю.Таку інформацію наводить у своєму щорічному звіті правозахисна християнська організація China Aid Association, що базується в США.

У документі говориться, що минулого року організація отримала повідомлення про 90 випадків репресій християн домашніх церков у КНР, що на 16,9% більше попереднього року.

Всього за даними організації, переслідувань у 2010 році зазнало 3343 прихожанина домашніх церков, з яких 556 були заарештовані. Це на 42,9% більше, ніж за попередній рік.

Недавній яскравий випадок переслідування християн стався 23 лютого у місті Цаоян провінції Хубей. Більше ста поліцейських і більше 80 невідомих у цивільному не пред'являючи жодних ордерів, зламали двері й увірвалися у молитовний будинок віруючих.

Більше 20 присутніх там християн були абсолютно беззбройні. Але, незважаючи на це поліцейські кинули гранату зі сльозоточивим газом, а потім почали бити людей кийками. Дві жінки від ударів впали на підлогу і стали битися у конвульсіях. Їх «сестри» зажадали негайно викликати швидку допомогу, але поліцейські не дозволили їм це зробити.

Багато хто отримав поранення в області голови, спини і грудей. Поліцейські забрали у християн відео і фотоапаратуру, а також мобільні телефони і перевірили, чи були їх дії зафіксовані.

Парафіянин домашньої церкви з міста Шанцю провінції Хенань на прізвище Гао, розповів кореспондентові The Epoch Times, що аналогічним способом у минулому році до них увірвалися співробітники управління держбезпеки.

«Вони заявили, що ми проводимо незаконні збори. Ми спробували пояснити, що ми віримо в Ісуса, чинимо відповідно до "Біблії", ми просто разом молимося і вивчаємо писання. Проте ніхто нас не слухав, вони назвали нас "єретичною сектою". Мене і ще кількох людей відвезли у відділок, де протримали 50 днів», - розповідає Гао.

У звіті про стан прав людини в 2010 році, який 31 березня опублікував МЗС Великобританії, йдеться, що свобода віри в Китаї як і раніше залишається тільки на папері. Британська влада також вказує, що існування великої кількості домашніх церков в КНР свідчить про те, що контроль з боку уряду не задовольняє релігійні потреби людей.

 

Довідка The Epoch Times:

Після того, як у Китаї владу захопила компартія, всі християни були об'єднані в їй підпорядковану Патріотичну асоціацію католиків Китаю (ПАКК). Таким чином, вони зобов'язані приймати партію, як свого головного керівника, про що вони також зобов'язані вказувати у своїх статутах. Ті, групи християн, які не захотіли вступати в цю асоціацію, перетворилися на так звані домашні (підпільні) церкви.

Будь-які заходи цих домашніх церков у Китаї владою вважаються незаконними, самі ці організації класифікуються як «єретичні секти», і їх діяльність відповідно підпадає під статті кримінального кодексу: «діяльність єретичних сект, що порушує громадський порядок» і «використання релігійної діяльності для порушення громадського порядку».

Прихожани і пастори домашніх церков постійно зазнають арештів, ув'язнень та інших видів репресій з боку влади.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...