• Різниця доходів бідних та багатих у Китаї становить 40 разів

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Середа, 30 березня 2011 року

Несправедливий розподіл доходів надалі збільшує різницю між бідними і багатими верствами населення у Китайській Народній Республіці.

Цзі Баочен, ректор Університету Женьмінь і депутат Всекитайських зборів народних представників 7 березня на парламентській сесії в Пекіні повідомив, що в 2004 році власний статок 10% найбагатших китайських сімей становив 45% власного статку всіх жителів КНР.

Водночас статок 10% найбідніших китайських сімей становив 1,4% статку всіх жителів КНР, що в 32 рази менше. Однак у 2009 році ця різниця збільшилася до 40, каже чиновник.

Парламентар також зазначив, що несправедлива система розподілу доходів, призводить до постійного збільшення цієї різниці з наростаючою швидкістю.

На думку Цзі, раніше різниця в розподілі доходів в основному виявлялася між городянами і селянами, а нині вона також сильно проявляється між городянами, що значно збільшує коефіцієнт Джині, який визначає ступінь нерівномірності розподілу доходів у суспільстві.

За даними Світового банку коефіцієнт Джині в Китаї торік становив 0,47. Цей коефіцієнт обчислюється від 0 до 1. Чим ближче його значення до одиниці, тим нерівномірніше відбувається розподіл доходів у країні. Коли він перевищує 0,4, значить, у суспільстві збільшилася загроза заворушень і бунту.

У 2009 році різниця між рівнем життя в селах і містах КНР досягла історичного максимуму - 3,6 разів, але при цьому різниця багатих і бідних городян становив 9,25 раз, каже депутат.

Згідно з результатами проведеного Університетом Женьмінь дослідження, зараз у Китаї більшу частину прибутку підприємств забирає уряд та керівництво підприємств, питома вага зарплат громадян у ВВП постійно знижується. У 2009 році вона опустилася з 12% до 11%. При цьому доходи уряду і прибуток підприємств тримаються на позначці більше 20% від ВВП.

Цзі Баочен також зазначив, що необхідно ввести податки на особистий статок, на майно і високі доходи, тільки так можна скоротити розшарування суспільства.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...