• Китайські швидкісні залізниці збиткові і небезпечні

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Четвер, 31 березня 2011 року
Минулого року китайська влада вклала в проект високошвидкісних залізниць 500 млрд юанів ($71,4 млрд), що на 100 млрд більше, ніж загальні витрати на освіту та розвиток технологій. При цьому цей проект є збитковим і небезпечним.

Заступник голови товариства «Цзюсань», депутат ВЗНП  (китайський парламент - прим. ред.) Фен Пейень на недавно проведеній щорічній парламентській сесії повідомив, що в будівництво залізних доріг і високошвидкісних поїздів вкладається набагато більше коштів, ніж це необхідно, а сам проект у підсумку виявляється збитковим.

Він сказав, що всього на розвиток залізниць у минулому році влада витратила 700 млрд юанів ($100 млрд) з яких 500 млрд юанів було вкладено в високошвидкісні залізниці.

Собівартість одного кілометра високосортної залізниці складає 100 млн юанів, але фактично було витрачено набагато більше, зазначає чиновник.

Наприклад, на будівництво залізниці від Пекіна до Тяньцзіня спочатку планувалося витратити 12 млрд юанів, а в результаті було витрачено близько 20 млрд юанів.

Фен також висловив занепокоєння з приводу роботи Міністерства залізниць. Він сказав, що збитки високошвидкісної залізниці Пекін-Тяньцзінь становлять 700 млн юанів ($ 100 млн) на рік. На його думку, якщо навіть ця залізниця з порівняно великим потоком пасажирів не може вийти на самоокупність, то заяви міністерства про те, що вони протягом 12 років повністю повернуть взятий на будівництво залізниць кредит «є порожнім базіканням».

Чиновник відзначив також, що витрати на технічне обслуговування швидкісних залізниць дуже великі, квитки на швидкісні потяги занадто дорогі, і що заради отримання більшого прибутку будується надто багато зупинок. Наприклад, на залізниці від Нанкіна до Шанхаю протяжністю 300 км розташована 21 станція.

Безпека швидкісної залізниці викликає занепокоєння

«За кордоном прокладка таких залізних доріг вимагає довгого часу, їх не можна відразу ж використовувати. Після прокладки вони повинні осісти, досягти стабільного стану і лише тоді їх можна експлуатувати. А у нас за ці два роки проводиться справжній "Великий стрибок" в області швидкісних потягів. Усе робиться в поспіху, покладені терміни на роботу скорочуються, роботи виконують в основному робітники-мігранти з селищ, тоді як тут необхідно мати досить високу кваліфікацію. Хоч навіть поки не відбулося жодних великих аварій, але ці дороги дуже небезпечні. Саме тому нещодавно відомий наш інженер залізничник у своїй статті сказав: "Я не буду їздити на високошвидкісних поїздах [Китаю]" », - говорить Фен.

Свого колегу підтримав інший депутат парламенту Лю Сюйчень, який додав, що повністю всі роботи, починаючи від планування і закінчуючи введенням в експлуатацію, здійснює одне відомство - Міністерство залізниць, ніхто його не контролює і не перевіряє якість виконаних робіт. «Це дуже страшна справа», - підкреслив він.

Ще один депутат ВЗНП Шао Хун вказав на те, що в усьому процесі планування проекту високошвидкісних залізниць бракує прозорості, інформативності та наглядових органів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...