• ТОП-10 найбільших акцій протесту 2010 року в Китаї

  • П'ятниця, 14 січня 2011 року

У минулому році у Китаї пройшли численні народні акції протесту проти дій влади. Редакція The Epoch Times обрала десятку найбільших із них.

1. Масові акції протесту в місті Сучжоу набули характеру затяжної війни

Більш ніж тисячі фермерів з містечка Тонган району Гаосін і міста Сучжоу, провінції Цзянсу апелювали до місцевої влади 14 і 15 липня через примусове відібрання землі та переселення. Обурені бездіяльністю влади, вони захопили і розграбували урядову будівлю міського управління Тонгана. Чиновники втікали, залишивши будинок протестувальникам. У протистоянні з великою кількістю спецпідрозділів поліцейських сил і службовцями держбезпеки, щоночі протягом двох тижнів брали участь тисячі жителів. Зрештою, Бюро громадської безпеки міста Сучжоу класифікувало це як політичний інцидент, яким маніпулюють "іноземні сили" і посилило боротьбу за відновлення контролю.

2. Тисячі розгніваних фермерів в провінції Цзянсі погромили будівлю уряду

У другій половині дня 5 липня місцева влада Ганкоу округу Ксіушуй в місті Цзюцзян, провінції Цзянсі, спрямувала поліцейські машини і більше 100 співробітників поліції, щоб заблокувати поїздку жителів села Донгкся до Пекіну, куди вони прямували з апеляцією проти насильницького переселення. Водії автобусів отримали попередження-погрозу не садити сільських жителів. Більше 100 жителів були змушені їхати до Пекіну в об'їзд і пройти 50 кілометрів через провінцію Хубей. Місцева поліція послала 30 поліцейських автомобілів, щоб перехопити жителів і повернути їх до залу міського управління. Жителі вимагали переговорів із мером округу, але були розігнані поліцією. Дві жінки з села були побиті до втрати свідомості, більше двадцяти осіб отримали поранення. Тисячі громадян від обурення розбивали скло в будівлі місцевого уряду, 18 поліцейських машин було пошкоджено камінням і цеглою. Злякавшись, чиновники втікали.

3. Протестувальники в Сичуані розгромили управління поліції і побили його главу

3 серпня в місті Ланьє округу Вейяна та місті Нейцзін провінції Сичуань були жорстоко побиті і отримали серйозні поранення міські офіцери місцевого управління поліції і поліції з питання паркування мотоциклів. Натовп стихійно зібрався біля поліцейської дільниці і вимагав, щоб були видані співробітники міського управління, які били людей. Місцева влада спрямувала спецпідрозділи поліції для придушення натовпу з більше 10 000 чоловік, зіткнення з правоохоронцями тривало протягом всієї ночі. Більше 30 поліцейських отримали поранення, в тому числі заступник начальника. Зіткнення тривало до 7 години ранку, поліція заарештувала сотні людей.

4. Протестувальники в провінції Шаньдун захопили 22 урядових автомобіля

21 червня місцева влада округу Вейзи міста Чан'і (при адміністрації міста Вейфан) провінції Шаньдун надіслало конвой, що складається з 60 автомобілів, у село Таобу для проведення примусового знесення будинків. Мешканці повідомили один одного за допомогою сигнальних ракет, і всі вийшли на захист своїх будинків. Команда, що прибула в село, була налякана великою кількістю жителів і відразу відступила. Але один з них, дехто Сонг Вей, не встиг сховатися. Він був поранений прямо в машині і втратив свідомість, його руки і ноги були зламані, а обличчя закривавлене. Водій спробував сховатися, але натовп розбив автомобіль і побив водія. Зрештою, натовп наздогнав тих, хто був спрямований місцевим урядом у село, і захопив 22 автомобіля місцевого уряду. Вони спустили всі шини і вимагали у партійних посадовців пояснень, навіщо вони приїхали.

5. Розлючений натовп підпалив поліцейські машини співробітників міського управління Куньміна, які побили літню жінку-продавця

Увечері 26 березня літня жінка, продавець вуличного фермерського ринку в селі Бейкан, району Бейші провінції Юньнань була спіймана співробітниками міського управління (Ченгуань) й оштрафована на 200 юанів ($ 30,19). Вона опустилася на коліна, щоб просити про поблажливість, оскільки у неї було тільки 150 юанів, але контролери перевернули її візок, поранивши її саму. Обурені поведінкою контролерів продавці сусідніх точок і перехожі люди швидко зібралися навколо і закрили їх усередині мікроавтобуса, щоб вони не втекли. Розлючений натовп захопив сім поліцейських автомобілів і спалив два з них. Зіткнення тривало до 2 години ночі.

6. Рейдерське захоплення землі селян у провінції Юньнань

2 листопада близько 200 жителів громади Фенікс округу Чжаоян провінції Юньнань зібралися на будівельному майданчику на знак протесту проти дій мера міста Жаотон, який, вступивши у змову з забудовниками і відняв землю селян, оголосивши її державною. Для придушення протесту влада Жаотона спрямувала понад 20 транспортних засобів, у тому числі пожежні і дві машини швидкої допомоги. У другій половині дня близько 1000 співробітників міського управління та найманці з холодною зброєю грабували і били жителів громади. Чоловік 30 років і жінка 40 років були побиті до смерті, десятки були поранені. Розгнівані жителі перевернули автомобіль чиновника, а інші його спалили. Офіційні засоби масової інформації приховали той факт, що сільські жителі були вбиті. Потім протестуючих мешканців зобразили в хибному світлі.

7. Протест у Maaншані придушений за допомогою сльозогінного газу

Увечері 11 червня Ван Гуоквін, начальник бюро з туризму в районі Maaншань провінції Аньхой, побив студента-водія за перевищення швидкості і пошкодив йому очну ямку (очницю). Натовп, що зібрався після цього інцинденту, вимагав, щоб Ван приніс свої вибачення, але Ван подзвонив у поліцію і попросив допомоги, а сам сховався в поліцейську машину. Влада міста Maaншань направила військову поліцію для розгону натовпу, у цьому зіткненні багато хто отримав поранення. Сам Ван зник з місця події в поліцейській машині. Натовп закидав поліцейських каменями і пляшками з водою, у відповідь поліція застосувала сльозогінний газ.

8. Масова акція протесту проти забруднення навколишнього середовища в Гуансі

11 липня жителі села Панглінг округу Сіньцзя, провінції Гуансі влаштували великомасштабну акцію протесту проти забруднення навколишнього середовища алюмінієвим заводом «Сінфа» у повіті Джінгксі, міста Байсе. Керівництво заводу направило в село 300 співробітників заводу з арматурою і палицями для розгону протестуючих. Було поранено кілька людей, двох поранених літніх жителів вони зіштовхнули в річку. Розгнівані мешканці оточили завод і закидали його камінням і саморобними вибухівками. В Інтернеті поширилася інформація, що троє співробітників заводу загинули і десятки отримали поранення. Частина устаткування була знищена. Інформаційний центр з прав людини та демократії повідомив, що влада направила в цей район військову поліцію, спецпідрозділи поліції і бронемашини. Влада заперечує, що були жертви з боку мешканців. Після інциденту тисячі жителів пішли зі зверненням до уряду округу, але були заблоковані військовою поліцією.

9. Більше 1000 жителів у Гуансі у протистоянні проти рейдерського захоплення землі перевернули поліцейські машини

Вранці 13 жовтня фермери міста Лунвей округу Канву та міста Вучжоу провінції Гуансі заблокували будівництво, оскільки вони не отримали належної компенсації за землю, яку в них насильно відібрали, вони також вимагали, щоб бюро безпеки відпустило раніше заарештованих жителів. Влада міста не виконала їхні вимоги, що викликало гнів жителів Лунвей. Сім поліцейських машин та інші транспортні засоби були перевернуті розгніваними фермерами, а також був побитий офіцер поліції. Військова поліція, спеціальні поліцейські сили і служба громадської безпеки двічі розганяли розлючений натовп за допомогою сльозогінного газу та побиття. Поліція не покидала місце події до 4 години вечора.

10. Смерть хлопчика в лікарні у провінції Цзянсу викликала гнів 10 000 чоловік

Увечері 28 листопада 5-річний хлопчик помер від внутрішньовенної крапельниці в народній лікарні Джанзцяган провінції Цзянсу. Це був другий випадок смерті від внутрішньовенної крапельниці протягом 10 днів у тій же лікарні. Чергового лікаря не було поруч у критичний момент. Сім'я хлопчика і місцеві жителі були обурені халатністю і байдужістю персоналу лікарні. Спонтанно присутні люди попрямували до лікарні, щоб пом'янути хлопчика на сьомий день після його смерті (цей день має значення в китайській похоронної традиції). Проте місцева влада для їх розгону послала поліцію і спеціальні поліцейські сили з Сучжоу і Чанчжоу, що ще більше обурило тисячі людей у жалобі. Гнів і лють вилилися на будівлю лікарні - вона була повністю розорена і розгромлена. Це була перша масова акція протесту проти влади у Джанзцягані.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...