• Правозахисники закликають не їздити до Китаю для трансплантації

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Вівторок, 9 листопада 2010 року

Номінант на Нобелівську премію миру, канадський адвокат-правозахисник Девід Мейтас під час візиту до Австралії підкреслив, що у Китаї тривають зловживання в галузі видаляння органів у в'язнів.

Як повідомила австралійська газета Brisbane Times, Мейтас у черговий раз закликав увесь світ звернути серйозну увагу на порушення в галузі трансплантології в Китаї, оскільки це «серйозно порушує права в'язнів».

Мейтас приїхав до Австралії у якості доповідача на форумі організованому місцевим відділенням газети Epoch Times. Форум присвячений проблемі насильницького вилучення органів у «в'язнів совісті» в Китайській Народній Республіці, яке здійснюється під прикриттям компартії.

Разом із колишнім держсекретарем Канади Девідом Кілгуром Мейтас став співавтором книги «Кривава жнива» (Bloody Harvest), в якій описано безліч випадків жорстокого насильницького вилучення органів у в'язнів на території КНР. Серед цих ув'язнених чимало інакодумців, дисидентів та інших «в'язнів совісті». Автори книги також закликають керівництво всіх країн переконати своїх громадян не їздити до Китаю для пересадки органів, пише видання.

За словами Мейтаса, щороку в Китаї насильно органи видаляються у сотень тисяч китайців. Незважаючи на те, що останнім часом значно скоротилося число іноземців, які приїжджають у КНР за органами, їх замінили самі китайці, значно збільшився внутрішній попит.

Адвокат також підкреслив, що серед вимушених донорів більшу частину складають послідовники духовного руху Фалуньгун. Ця мирна духовна практика з'явилася в Китаї в 1992 році і була радо зустрінута китайським суспільством. Однак, у 1999 році компартія назвала її єретичною і розпочала репресії: ув'язнення та страти її прихильників, розповідає Мейтас.

Він також зазначив, що провести повне і детальне розслідування з цього питання неможливо, оскільки трупи після вилучення органів, відразу ж кремуються, жодних документів і письмових розпоряджень немає.

У минулому році китайська влада з небажанням визнала, що органи беруться з трупів страчених, і з ще більшим небажанням пообіцяла, що спробуює припинити цю діяльність, говориться в статті.

Адвокат також повідомив, що неодноразово піддавався погрозам з боку режиму компартії. Наприклад, в 2008 році, коли він приїхав до Австралії для участі у форумі, в онлайн-чаті, через який учасникам форуму можна було ставити питання, йому написали кілька прямих погроз китайською мовою. Одна з загроз із підписом китайського чиновника звучала так: «Ти що не боїшся смерті? Ти грубо втрутився у нашу внутрішньопартійну політику. Ми обов'язково помстимося тобі!»

У кінці серпня цього року правозахисна організація Міжнародна амністія також зажадала від Пекіна припинити практику довільного вилучення органів у в'язнів, що засуджені до смертної кари.

Стівен Лінч, трансплантолог з Австралійського шпиталю принцеси Олександри (Princess Alexandra Hospital) розповів, що лікарні Австралії та Нової Зеландії зараз відмовляються навчати іноземних медиків, які можуть бути пов'язані з вилученням органів у в'язнів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...