• Як у Китаї робляться «добровільні пожертви»

  • Середа, 14 липня 2010 року

Китай. 30 червня в провінції Гуандун відзначався День допомоги бідним. Однак поняття «допомога», так само як і «пожертвування» у комуністичному Китаї наповнюються своїм специфічним змістом.

У цей день влада провінції зажадала, щоб адміністрації всіх установ, компаній і підприємств мобілізували людей активно робити пожертвування на користь бідних, повідомляє радіо «Вільна Азія».

На багатьох великих китайських Інтернет-форумах поширюється виданий урядом циркуляр, в якому визначено квоти «пожертвувань» для різних видів організацій і верств громадян. Наприклад, кожен керівник повітового рівня повинен «пожертвувати» 800 юанів ($ 114), керівники відділів - 500 юанів, прості співробітники відділів - 300 юанів.

Люди пишуть, що такими примусовими заходами влада навпаки знищує у людей співчуття до горя ближніх, і викликає озлоблення до бідних.

«У мене зарплата близько тисячі юанів, і мене змусили "пожертвувати" третю частину мого місячного доходу», - пише мешканка провінції.

У повіті Цзіцінь кожен школяр повинен «пожертвувати» 13 юанів, а вчителі майже половину своєї зарплати.

«Наш повіт вважається бідним, зарплати у людей низькі. Вона [влада] називає це допомогою бідним, але фактично виходить, що вона грабує бідних», - говорить мешканка повіту.

«Вже давно не той час, щоб так вчиняти. Раніше подібне було дуже поширене, а зараз подібна форма могла б бути використана хіба що у випадку стихійних лих. Влада використовує цю форму для вишукування можливостей, це незаконно», - вважає вчитель початкової школи міста Хеюань на прізвище Пань.

Проте адміністрації навчальних закладів не визнають, що пожертвування ці примусові. Коли кореспондент по телефону поцікавився про це у співробітника адміністрації середньої школи міста Цзіціня, той геть відкинув цю інформацію. Він сказав, що вони тільки радять вчителям робити пожертвування, а не вимагають. Проте він визнав, що влада дала їм завдання зібрати певну суму.

Співробітниця однієї з фірм міста Маомін сказала, що з їхньої зарплати відняли по тисячі юанів. «Вони напевно хочуть, щоб ми харчувалися північно-західним вітром?», - Запитує вона у влади.

Користувачі Інтернету опублікували також і внутрішній документ влади міста Янцзянь, в якому говориться, що всього з міста повинно було бути зібрано 2 млн. юанів і що в даний час до цієї суми не вистачає 671 тис. юанів, тому вони хочуть, щоб відсутню суму доповнили банки, страхові компанії та інші організації.

Один з держслужбовців міста Маомін сказав, що чиновники таким чином хочуть зірвати політичний капітал: «Щоб не робили в Китаї, все це набуває свою специфіку, не так як в інших країнах. В основному все робиться шляхом насильства, тебе постійно примушують до чогось. Чиновники ж в даному випадку заробляють собі очки перед вищестоящими, чим більше вони зберуть грошей, тим більше заслуг їм зарахується».

Газета провінції Гуандун «Наньфан Душібао» повідомила, що протягом двох днів активних зборів грошей, багато жителів міста Цзіціня дзвонили їм і розповідали, що їх змушують «робити добровільні пожертвування».

«Керівник приніс нам список з прізвищами і сумою і сказав поставити підпис і все», - скаржиться місцевий робітник.

Проте, ЗМІ китайської компартії агентство Сіньхуа повідомило, що цей День допомоги бідним заснував саме уряд Гуандун, який протягом 30 років реформ постійно думає над новими формами економічного розвитку країни. Таким чином, йдеться у повідомленні, він втілив в життя нову форму, при якій всі насолоджуються плодами економічного розвитку суспільства і разом багатіють.

Ось так китайський уряд, щедро роздає кредити іншим країнам, допомагає своїм бідним громадянам, яких у країні сотні мільйонів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...