• Християни просять китайську владу припинити їх переслідувати

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Неділя, 24 жовтня 2010 року
Китай. Голова Союзу домашніх церков Китаю пастор Чжан Мінсюань 1 жовтня написав відкритого листа голові компартії країни Ху Цзіньтао, у якому закликав центральний Уряд звернути увагу на численні факти переслідувань з боку місцевої влади, яким піддаються парафіяни.

Це вже п'яте подібне звернення до високих партійних босів.

В інтерв'ю радіо «Вільна Азія» Чжан сказав, що, незважаючи на попередні звернення до Ху, які опублікували численні західні і деякі китайські ЗМІ, нині в багатьох провінціях становище домашніх церков не тільки не покращилося, але місцева влада ще більше посилила нападки на парафіян.

«Домашні церкви в Китайській Народній Республіці постійно піддаються нападкам і переслідуванню з боку влади. Те, що говорять чиновники, абсолютно не відповідає тому, що вони роблять», - говорить Чжан.

У своєму листі в якості прикладу він навів кілька інцидентів, що відбулися у вересні. Так у місті Шанчу провінції Хенань влада засудила членів домашньої церкви на строк виправних робіт за «участь у заходах єретичного культу»; в повіті Юйхуан провінції Чжецзян місцева влада на чолі з управлінням у справах релігій насильно виселила парафіян домашньої церкви і було знесено будівлю, в якій вони збиралися; в повіті Дачжоу провінції Сичуань органи безпеки звинуватили парафіян у порушенні громадського порядку і наклали на них штраф.

Незважаючи на те, що Конституція КНР надає громадянам свободу віросповідання, фактично, майже кожен день в країні відбуваються випадки порушення прав віруючих.

«У нинішній період відкритості, влада постійно підкреслює відкритість в області віросповідання, прав людини і так далі, але по всій країні щодня відбуваються інциденти порушень всього цього. Чиновники всюди говорять про гармонійне суспільство, про права людини, про закони, але реально роблять вони все інакше, і дії їх суперечать законам, про які вони говорять», - підкреслює Чжан.

Керівник християнської організації China Aid Association, яка базується в США, пастор Фу Січу підтримує зусилля Чжана: «У вересні випадки придушення християн домашніх церков відбувалися в КНР практично кожного дня. До того ж все більше проявляється їх систематичність і посилення. Наприклад, християнин із Сіньцзяну, уйгур за національністю, Алі Муцзян був засуджений до 15 років ув'язнення. Це дуже серйозне порушення свободи віри».

У своєму листі комуністичним лідерам Чжан також зазначив, що сам він за свою діяльність був заарештований 49 разів, що наочно свідчить про реальну ситуацію зі свободою віри в країні.

Комуністична пропаганда насаджує в свідомості людей атеїзм і стверджує, що релігія це всього лише «марновірство і невігластво», а також, що слідом за прогресом і модернізацією Китаю релігія зникне. Однак фактично відбувається все навпаки, в 1949 році в Китайській Народній Республіці налічувалося близько мільйона християн, а в даний час число їх уже перевищує 100 мільйонів і це не рахуючи мільйонів представників інших релігійних груп.
 
Зазначимо, що після того, як у Китаї владу захопила компартія, всі християни були об'єднані в підпорядковану їй Патріотичну асоціацію. Таким чином, вони зобов'язані приймати партію, як свого головного керівника, про що вони також зобов'язані вказувати у своїх статутах. Ті, групи християн, які не захотіли вступати в цю асоціацію, перетворилися на так звані домашні (підпільні) церкви.

Будь-які заходи таких домашніх церков в Китаї вважаються незаконними. Самі ці організації часто класифікуються як «єретичні секти», і їх діяльність відповідно підпадає під статті Кримінального кодексу: «діяльність єретичних сект, що порушує громадський порядок» і «використання релігійної діяльності для порушення громадського порядку».

Прихожани і пастори домашніх церков постійно піддаються арештам, ув'язненням та іншим видам репресій з боку влади. За даними China Aid Association, в період з липня 2007 р. по жовтень 2008 р. тільки в одній провінції Хенань були засуджені до різних термінів ув'язнення 29 пасторів-лідерів місцевих домашніх церков.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...