• Холодильники Стародавнього Китаю

  • Субота, 23 жовтня 2010 року
Згідно із записами стародавньої книги «Шицзін» («Книга віршів»), перші холодильники з'явилися в Китаї більше 2,5 тисяч років тому в епоху Воюючих царств (403-221 рр. до н.е.).

Функцію охолодження продуктів, напоїв та фруктів у стародавніх холодильниках виконував лід. А взимку продукти підігрівали гарячою водою.

Перші холодильники були з бронзи та міді і складалися з основного та внутрішнього резервуара. У внутрішній резервуар заливалися напої або поміщалися продукти. Потім його накривали кришкою і ставили на рухому підставку в центрі основного резервуара. У простір між двома резервуарами засипали лід або заливали гарячу воду. Потім головний резервуар накривали великою кришкою.

Під час династії Мін (1368-1644 рр. н.е.) холодильники здобули більше поширення і виготовлялися з дерева (з груші або червоного дерева). Всередині була прокладка з олова. Таким чином, вода не стикалася з дерев'яною основою і не псувала її. По мірі танення льоду, вода витікала назовні через маленькі отвори на дні резервуара.

Стародавні холодильники становили собою також і твори мистецтва. Вони прикрашалися витонченим різьбленням і литтям.

 
Крім холодильників для продуктів, стародавні китайці також використовували і холодильні камери для зберігання льоду. Ці камери схожі на колодязі. Вони були діаметром більше метра і розташовувалися під землею на глибині більше трьох метрів. Лід туди поміщали в готовому вигляді взимку, і він зберігався все літо.

У стародавні часи холодильники використовувалися спочатку тільки в імператорському дворі, а починаючи з династії Мін і в будинках аристократів. Поступово їх застосування проникало і в побут простих людей.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...