• Хвиля еміграції багатих китайців посилюється

  • Четвер, 24 червня 2010 року
Китай. В опублікованій недавно доповіді Китайської академії соціальних наук «Політика і безпека у всьому світі» говориться, що Китай є найбільшою країною в світі за кількістю виїжджаючих з неї в еміграцію людей.

При цьому нові емігранти сильно відрізняються від попередніх. Більшу частину їх складають багаті люди та інтелігенція. Аналітики вважають, що ці люди тікають з країни, тому що, живучи в сучасному китайському суспільстві, у них немає впевненості в завтрашньому дні, а також відсутнє відчуття безпеки.

На одній з автомобільних виставок в Пекіні в квітні цього року була вивішена провокуюча реклама: «Хочете купити нерухомість у Пекіні? Краще емігруйте за кордон!»

Згідно з даними доповіді, в даний час за кордоном офіційно проживає близько 35 млн. китайських емігрантів.

Співробітниця офісу в Торонто (Канада) китайської консультаційної компанії з еміграції «Цзінхун» пані Чжу розповіла кореспонденту телеканалу NTD, що останнім часом більшість їх клієнтів подають заявки на еміграцію на правах інвесторів. За словами Чжу, більшість з них після переїзду в іншу країну не влаштовуються на роботу,  оскільки їм цілком вистачає своїх грошей.

«Вони емігрують, прагнучи до більш кращих умов життя для себе і своїх дітей. Зараз емігранти з Китаю зовсім не ті, що були раніше. Вони привозять з собою багато грошей і практично нічим не займаються, не влаштовуються на роботу», - говорить Чжу.

До країн, в які прагнуть багаті китайці, відносяться: Австралія, Канада, Сінгапур і США.

Компанія «Цзінхун» має свої офіси практично у всіх великих містах КНР, і щороку вони допомагають емігрувати в Канаду більше 3000 китайців.

Для еміграції до США в якості інвестора необхідно мати 500 тис. доларів США, а до Австралії - 400 тис. австралійських доларів. До цього ще додається 30-40 тис. доларів на оформлення документів. Зазвичай у кожного такого інвестора-емігранта особистий статок перевищує 10 млн. доларів, говориться в повідомленні.

Відповідно до недавнього звіту Державного Департаменту США, в минулому році візи EB-5 за програмою для інвесторів отримали 4218 осіб, близько 70% яких становлять китайці. У 2008 році за цими візами в США емігрували 1443 людини.

Адвокат з Нью-Йорка Є Нін, який займається справами еміграції в США, розповів, що нових китайських емігрантів привертають за кордоном гарні умови для навчання їхніх дітей, низька забрудненість повітря, безпечні продукти, а також те, що там вони знаходяться під захистом законів. Усього цього їм дуже не вистачало в Китаї, і це дає їм за кордоном відчуття безпеки, пояснює Є Нін.

«Це дуже незвичайне і цікаве соціальне явище, яке слід глибше вивчити. Це говорить про те, що яким би бурхливим ні був розвиток китайської економіки, людям що живуть у цій країні, які мають великі гроші і, можна сказати, що користуються самим кращим, що є в цьому суспільстві, не хочеться жити в ньому, вони не відчувають себе у Китаї в безпеці», - говорить адвокат.

Пекінське видання «Китайська молодь» 26 травня опублікувало аналітичну статтю, в якій говориться, що багаті люди в Китаї живуть у середовищі сильного, постійно збільшуючогося розшарування суспільства; вони живуть у суспільстві, в якому більшість людей, які є бідними, живлять все більшу ненависть до багатих. Все це викликає у заможних громадян постійні хвилювання, вони неначе сидять на голках, ось тому вони і вибирають еміграцію за кордон.

В одній зі статей сінгапурської газети The Straits Times йдеться, що все більше багатих китайців тікають зі своєї батьківщини, рятуючись від великих податків, тиску з боку уряду і безперервно зростаючого народного обурення.

Інша сінгапурська газета «Лянхе Ванбао» привела статистику, згідно з якою в 2009 році в Канаду з КНР іммігрувало 25 тис. чоловік, у США - 65 тис. чоловік, а в 2008 році в Австралію іммігрувало 16 тис. чоловік.

У квітневому номері журналу «Наньфенчуань» було повідомлення про те, що за 4 місяці 2010 заявки на еміграцію до США по інвесторській візі подало в два рази більше китайців, ніж в аналогічний період минулого року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...