• Китайська влада приховувала інформацію про неякісне масло

  • Понеділок, 20 вересня 2010 року

Китай. Відома китайська компанія з виробництва масла камелії відкрито визнала, що випускала продукцію з великим вмістом речовин, що викликають ракові захворювання. У свою чергу бюро якості та технічного нагляду також визнало, що про це було відомо ще в березні, але інформація не розголошувалася з метою підтримки стабільності в суспільстві.

У 9 партіях загальною кількістю 42,46 тонни олії, виробленого компанією «Цзіньхао» у лютому цього року, було виявлено, що вміст бензопірену в них у п'ять разів більше встановленої норми.

В березні бюро якості та технічного нагляду провінції Хунань виявило дану проблему, проте споживачам про це нічого не повідомили, а почали таємно знімати неякісне масло з продажу. При цьому навіть своїм дилерам компанія не повідомляла причину, а просто говорила, що «є деякі проблеми».

Протягом декількох місяців компанія під прикриттям чиновників знімала з продажу свою продукцію в більше ніж 30 супермаркетах по всій країні. При цьому покупці нічого не підозрювали про ситуацію.

Проте, за весь час вже було реалізовано близько 9 тонн проблемного масла, які зараз компанія обіцяє безкоштовно поміняти на якісну продукцію.

Інформація про це просочилася в Інтернет на початку серпня. 20 серпня компанія «Цзіньхао» на офіційному сайті уряду опублікувала заяву про те, що дана інформація «є помилковою і поширюється конкурентами з метою зганьбити репутацію компанії». У заяві також містилася загроза знайти «злісного розповсюджувача наклепу» і покарати відповідно до закону.

Але вже 30 серпня в Мережі з'явилася докладна інформація про те, що компанія таємно знімає з продажу олію, оскільки вона небезпечна для здоров'я.

Після цього кореспондент видання «Веньхуейбао» зателефонував до головного офісу компанії і заступник генерального директора Чжоу Ібін запевнив, що продукція компанії виготовлена бездоганно і що вона проходить суворий контроль якості.

Буквально через добу після цієї розмови компанія на своєму сайті опублікувала заяву з вибаченнями перед споживачами і повністю визнала все те, про що писали в Інтернеті.

Чиновник з бюро якості та технічного нагляду провінції Хенань також визнав, що в березні їх колеги виявили проблему в даній продукції в провінції Цзянсу, але досі не повідомляли про це широкої громадськості з міркувань підтримки стабільності в суспільстві, повідомляє британське радіо Бі-бі-сі з посиланням на китайські ЗМІ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...