• Легендарні китайскі «Вісім безсмертних». ч.7

  • Середа, 26 січня 2011 року

Серед «Восьми безсмертних» («Ба сянь») також була одна жінка – Хе Сяньгу (безсмертна діва Хе). Її часто зображають у вигляді вродливої дівчини з квіткою лотоса в руках, чи з чарівним грибом ліньчжи, рідше – із флейтою з персикового дерева. В іншій руці вона тримає корзину, наповнену квітами. Хе – покровителька домашнього вогнища та домогосподарок.   

   

Атрибут Хе – квітка білого лотоса, як символ чистоти, на довгому стеблі, вигнутому подібно до священного жезла жуі – посоха виконання бажань. За іншою версією, її атрибут – бамбуковий черпак, оскільки її мати змушувала Хе поратися на кухні цілими днями. Саме тому вона є покровителькою домогосподарок. Дівчина проявляла надзвичайне терпіння, чим і зворушила Люй Дунбіня, який узяв її під своє заступництво і поміг вознестися на Небеса. Поспішаючи, вона і захопила з собою черпак.   

   

Народилась Хе Сяньгу у провінції Хуань у префектурі Йонг (нині Лін'їнь). Із дитинства Хе здавалася дивною: вона дуже мало їла, оскільки Люй Дунбінь, передбачивши її незвичайне майбутнє, дав їй спробувати чарівного персика. Скуштувавши тільки половину персика (плоду), вона перестала відчувати голод і майже не мала потреби у земній їжі.   

   

У часи танської імператриці У Цзе Тань (роки правління 684-704) Хе жила біля Слюдяного струмка. Коли їй було 15 років, уві сні їй з'явився святий Люй Дунбінь і навчив харчуватися слюдяним борошном і перлиновим порошком, щоб зробитися легкою і безсмертною. Прокинувшись, Хе виконала вказівки, і раптом її тіло стало легким і невагомим.   

   

Вона відмовилася від заміжжя і пішла у гори. У горах Хе зустріла Люй Дунбіня, який долучив її до практики Дао. Люй Дунбінь подарував їй персик із чарівного острова безсмертних Пенлай та навчив, як слід управляти енергіями, використовуючи жіноче начало Інь. Навчившись, вона змогла перелітати через гори та збирати дикі фрукти і лікарські рослини, заробляючи собі і похилій матері на прожиття. Також Хе займалася передбаченнями. Пізніше вона вознеслась на небо (хоч іноді і з'являлася на землі) і там змітала пелюстки квітів біля Небесної брами.   

   

За переказами, коло Небесної брами росло персикове дерево безсмертя, яке квітло один раз на 300 років, і тоді вітер засипав пелюстками прохід через Небесну браму. Небесний імператор наділив Хе статусом безсмертної, а Люй, спустившись на землю, навчив Дао іншу людину, яка й замінила її біля Небесної брами.   

   

Хе Сяньгу винайшла жіночі практики досягнення безсмертя, вона також є покровителькою жінок-алхіміків.   

   

У місті Гуаньчжоу є храм Хе Сяньгу, де їй поклоняються на сьомий день третього місяця китайського календаря.

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...