• Кінематографіста не випустили з Китаю через «створення загрози безпеці країни»

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 8 листопада 2010 року

Відомого китайського кінематографіста і викладача пекінської кіноакадемії професора Хао Цзяня не випустили з Китайської Народної Республіки у Гонконг з причини «створення загрози безпеці країни».

Вранці 7 листопада Хао збирався летіти в Гонконг на запрошення державного університету Гонконгу (CUHK) для читання лекцій про документальні фільми. У пекінському аеропорту після перевірки документів йому було відмовлено у виїзді за статтею 8 Правил в'їзду та виїзду з КНР за формулюванням «створення загрози безпеці країни».

«Я вчу студентів і пишу статті, як я цим можу створити загрозу безпеці країни?», - Запитує Хао в своєму блозі на Twitter.

56-річний Хао Цзянь, написав понад 100 статей у тому числі й на політичні теми, чисельні його документальні фільми отримали нагороди, деякі навіть демонструвалися на центральному телебаченні КНР.

Як відзначають спостерігачі, скоріше за все режим компартії побачив у його публікаціях і висловлюваннях критику політики влади, що в Китаї суворо заборонено. Формулювання «загроза безпеці країни» у КНР , як правило, означає загрозу безпеки влада компартії, тому створити таку «загрозу» може навіть одна стаття з критикою уряду.

Аналогічний інцидент стався 30 жовтня, коли китайська влада не випустили з країни двох адвокатів-правозахисників Лі Субіна і Цзянь Тяньюна. Адвокати були запрошені до США в якості спостерігачів на місцеві вибори, а також для обміну думками та досвідом з американськими юристами. При цьому назвати причину відмови влада відмовилася.

А раніше, на початку жовтня, з КНР не змогли виїхати більше 200 християн домашніх церков, які отримали запрошення на участь у всесвітньому Лозаннському конгресі в Кейптауні. Їх просто не випустили, незважаючи на наявність паспортів і відкритих віз.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...