• Китайські посадовці нерідко вбивають своїх коханок

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Четвер, 30 грудня 2010 року

Користуватися послугами коханок давно стало неписаним правилом корумповани компартійних чиновників Китайської Народної Республіки, та своєрідною «китайською специфікою», як про це говорять китайські блогери. Однак коханки не тільки змушують корупціонерів відчувати себе імператорами в оточенні наложниць, але й своєю необдуманою поведінкою штовхають посадовців на вбивства.

Нижче наведено лише деякі факти, оприлюднені офіційними китайськими ЗМІ.

11 грудня Чжан Хунбінь, колишній заступник начальника району Сюаньчжоу міста Сюаньчен провінції Аньхой задушив свою 26-річну коханку Мей, яка була також керівником компанії. Напередодні Мей попросила у нього кредит для своєї компанії на суму 2 млн юанів ($ 286 тис.) і отримала відмову. На цьому підґрунті між ними стався великий скандал, і дівчина пообіцяла помститися йому. Це сильно розлютило чиновника, і він її вбив, після чого здався поліції.

20 листопада Лі Гуаншен, колишній заступник завідувача відділом в адміністрації повіту Юньсянь провінції Хубей також убив свою коханку і викинув її труп у річку. Напередодні жінка виявила, що завагітніла і стала вимагати від Лі розлучитися з дружиною і одружитися з нею або ж заплатити їй два мільйони юанів і розлучитися. В іншому випадку вона пригрозила, що донесе на посадовця в поліцію.

24 серпня до смертної кари за вбивство був засуджений колишній голова райкому компартії міста Веньчжоу Се Цайсін. Він убив, а потім розчленував і викинув у річку свою коханку Шао Сунцяо, яка працювала в адміністрації повіту Саньмень.

18 грудня 2008 року Цень Х, колишній заступник начальника поліцейського управління повіту Дінань провінції Хайнань задушив свою коханку Сюй. На допиті він розповів, що дуже любить свою дружину, а Сюй постійно намагалася їх посварити, дзвонила йому додому і погрожувала викриттям. Чиновник вирішив, що Сюй може зіпсувати гармонію в його сімейному житті, а також кар'єру, тому й вирішив позбутися її.

9 липня 2007 року Дуань Іхе, колишній керівник Постійного комітету народних представників міста Цзинань провінції Шаньдун, зі спільником з поліції підклав вибуховий пристрій у автомобіль своєї коханки Лю Хабін. Вибух розірвав тіло Лю на дві половини.

Але буває, що і чиновники стають жертвами своїх коханок. Так, наприклад, у 2006 році до страти за хабарі був засуджений 62-річний Ван Шоуе, колишній заступник командувача ВМС КНР. У поліцію на нього донесли три коханки, написавши 58 листів про незаконні махінації Вана.

Утримання коханок стало настільки поширеним явищем серед партійних керівників, що, наприклад, влада провінції Гуандун ще три роки тому офіційно ввела заборону на такі зв'язки і ввела покарання у вигляді штрафів і навіть зняття з посади. Але даний захід практично не змінив ситуацію.

Така поведінка чиновників безпосередньо пов'язана з необмеженими правами, які їм дає нездорова система правління. Оскільки громадська думка в КНР знаходиться під контролем партії, чиновники не бояться осуду з боку народу, суспільства, преси і т.д., тому швидко втрачають моральні якості, пише у своїй аналітичній статті китайське видання China Economic.

За офіційними даними Пекіна, цього року до смертної кари і довічного ув'язнення за корупцію було засуджено 11 високопоставлених чиновників рівня керівництва провінції і центрального уряду. Всі вони корупційним шляхом отримали мінімум 5 млн. юанів ($ 715 тис.). Більшість з них утримували декількох коханок. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...