• Від запилення легенів в Китаї щороку вмирає шість тисяч шахтарів

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 5 травня 2011 року
Більше 2,65 млн працівників гірничодобувної промисловості КНР працюють у дуже запиленому середовищі. З них кожен рік на запилення легенів (пневмоконіоз) захворює близько 57 тис. осіб. Помирає від цієї хвороби 6 тис. чоловік. Це у два рази більше кількості смертей гірників від нещасних випадків.

Щільність вугільного пилу у багатьох китайських шахтах в 49 ~ 855 разів вища від встановлених державою норм.

Ці дані були озвучені 9-10 листопада на минулих урядових зборах у провінції Шаньдун, присвячених безпеці роботи на шахтах континентального Китаю, повідомляє китайське видання «Робочий вісник».

За даними управління з контролю за дотриманням техніки безпеки на шахтах, на кінець 2007 року у країні налічувалося 312 тис. працівників вугільної промисловості з запиленням легенів. Це не рахуючи шахтарів дрібних приватних шахт. Дана хвороба повністю не виліковується.

Понад 64% шахт в КНР згідно з правилами не перевіряють стан здоров'я своїх співробітників, що вийшли на пенсію. У багатьох гірських підприємствах при медичній перевірці співробітників ставляться неправильні діагнози, щоб занизити ступінь захворювання, розповіли учасники зборів.

Один з керівних співробітників відділу захисту праці всекитайської ради профспілок повідомив, що високий рівень професійних хвороб на шахтах пов'язаний з тим, що підприємства не дбають про безпеку робочого середовища шахтарів. Особливо широко це поширено на дрібних приватних шахтах у селищах, де вимоги безпеки ігноруються повністю, зазначив чиновник.

Китайська вугільна промисловість вважається найнебезпечнішою у світі. За офіційними даними Пекіна, у середньому в Китаї щодня гине 6 шахтарів. За неофіційними даними ця цифра у два рази вища.

Але в Китаї, нестримно нарощуючому темпи виробництва, крім гірників, профзахворювання дуже поширені й у робітників інших галузей.

Раніше член Всекитайських зборів народних представників Хуан Чженьдун повідомляв, що починаючи з 2005 року, в Китаї спостерігається стабільне зростання числа людей з профзахворюваннями. У 2008 році їх кількість становила більше 700 тисяч, більшість з яких працюють на дрібних і середніх підприємствах.

За інформацією Хуана, 80% цих хворих страждають від запилення легенів. Крім даної хвороби, у них також виявлені променеві хвороби, виробничі отруєння, хвороби очей, вух, горла, порожнини рота та ін.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...