• Шпигунська програма для мобільних вільно продається в Китаї

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Вівторок, 11 січня 2011 року

Починаючи від діяльності численних політичних шпигунів та інформаторів, які працюють на режим компартії всередині і за межами країни, і до промислових шпигунів, агентурна діяльність вже стає відмінною рисою сучасного Китаю. Схоже, що шпигунство, як напрям діяльності вже міцно вкоренилося у свідомості китайців.

Нині у країні набирає популярність шпигунська програма для прослуховування мобільних телефонів. Її відкрито продають мінімум 30 інтернет-сайтів, повідомляє видання «Пекін монінг».

Залежно від обраної версії, програма дозволяє прослуховувати і записувати телефонні розмови того, на чий мобільний вона встановлена, переглядати зміст його СМС-повідомлень, визначати його місцезнаходження і т.д., всього 11 функцій.

Коштує ця хакерська програма недешево. Пропонується три версії програми за ціною 1580 юанів ($225), 2680 юанів ($382) і 3680 юанів ($ 25), відповідно з різним набором функцій.

Є два види установки цієї програми - цілеспрямована і довільна. У першому випадку програма проникає на мобільний телефон конкретного абонента, у другому грає роль вірусу.

При цьому влада не надає цьому ніякої уваги.

Самі ж покупці кажуть, що ця програма є хорошим помічником у «збереженні родини», з її допомогою можна контролювати, чим займається дитина, а також можна виявляти шпигунів всередині компаній і т.д.

Проте юристи вказують на те, що дана програма націлена на отримання особистої інформації людини без відома останньої, що є незаконним, і що програма повинна бути заборонена до використання. На їхню думку, і продавці, і користувачі цієї програми скоюють злочин.

Щоб уникнути появи такої програми на своєму мобільному телефоні, фахівці радять відключати GPS, блютуз і Wi-Fi, коли ви ними не користуєтесь, а також не встановлювати на телефони зламані операційні системи і програми невідомого походження.

Якщо акумулятор телефону раптом почав занадто швидко розряджатися, а сам телефон починає довільно включатися або вимикатися, блимати, а під час розмови з'являються сторонні шуми, це ознаки можливого зараження шпигунською програмою, говориться у статті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...