• Вирішення житлової проблеми по-китайськи: будинок-яйце

  • Субота, 4 грудня 2010 року
Високі ціни на житло у Китайській Народній Республіці змушують громадян вдаватися до оригінальних рішень. Щоб не платити великі гроші за оренду квартири в Пекіні, випускник інституту Дай Хайфей збудував перед будівлею офісу, в якому працює, оригінальний будиночок у формі яйця.

Для випускників китайських Вишів останнім часом не тільки важко знайти роботу, але ще і доступне житло. У китайських мегаполісах оренда навіть крихітних кімнат коштує недешево, а наплив, тих які шукають роботу, тільки збільшується.

Як повідомляє видання «Сіньцзіньбао», 24-річний Дай, уродженець провінції Хенань, закінчив архітектурний інститут і влаштувався працювати у пекінську компанію архітектурного проектування. Спочатку він знімав кімнату площею десять з гаком квадратних метрів, за яку платив 900 юанів ($ 128) на місяць. У результаті він був змушений сильно економити навіть на їжі.

Однак, незабаром він знайшов вихід із ситуації, побудувавши хатину у вигляді яйця. Будиночок складається з однієї кімнати, усередині оброблений смужками бамбука, а зовні покритий  мішками з тирсою як утеплювач. Усередині є ліжко і невелика тумбочка, а також освітлення. Весь будинок йому обійшовся в 6400 юанів ($ 914).

Єдиний недолік, на думку екстремала, це відсутність опалення. Всередині будиночка-яйця температура тільки на кілька градусів вище, ніж зовні.

«Зате не треба витрачати гроші на оренду і проїзд, оскільки моя робота безпосередньо під боком моєї оселі. Я тепер можу краще харчуватися і навіть заходжу в кафе», - радіє Дай.

Основний час, з 8 ранку і до пізнього вечора, Дай проводить в офісі компанії, а в своєму будиночку тільки ночує.

Раніше один з жителів Пекіна також придумав оригінальний спосіб, щоб задовольнити потреби квартиронаймачів. Колишній інженер 78-річний Хуан Жісінь спроектував дешеві кімнати площею близько двох квадратних метрів. У кімнатах є розетка, лампа та Інтернет. Там можна лежати, сидіти і користуватися комп'ютером.

А ще раніше китайські ЗМІ повідомили про те, що в місті Шеньчжень провінції Гуандун винахідливі підприємці почали продавати так звані «корабельні контейнери для житла».

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...