• Боги-захисники дхарми Хен і Ха

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 грудня 2010 року

Зображення двох великих воїнів («алмазних створінь»), буддійських богів-захисників дхарми (Закону) Хена та Ха часто можна побачити на брамі буддійських храмів у Китаї. Їх також можна побачити у вигляді скульптур розташованих по обидва боки входу до монастирів.

У цих богів дуже величний та грізний вигляд, у руках вони тримають бойові палиці. Один зображується із щільно зімкненими вустами, це Хен, а другий - з відкритим ротом, - це Ха .

Перші записи про них з'явилися у рукопису «У Чуань Лу» написаному за часів династії Сун (960-1229 рр.). А в записах династії Мін (1368-1644 рр.) розповідається що Хен та Ха - то є два генерали Джен Лун та Чень Ци , про яких йде мова в історичному китайському романі «Фень Шен Янь І» («Зведення в Боги»).

Джен Лун був генералом у правителя Чжоу-вана династії Інь. До цього він навчався в горах Куньлунь у відомого Даоса Ду Е, який навчив його деяких секретних технік. Джен міг носом видувати звук, схожий на дзвін, а також випускати два білих світлових промені й витягувати з людини душу, внаслідок чого людина і помирала.

Чень Ці також був генералом Чжоу-вана. Один відлюдник навчив його виробляти у животі жовту ци, яку він міг випромінювати ротом. Коли він випускав її, усі, хто на той момент був поблизу та бачив це, втрачали свою душу і вмирали.

Після смерті ці двоє воїнів стали богами-захисниками дхарми. Містичний видих носом, який робив Джен Лун, називається «хен», а магічний видих ротом, яким володів Чень Ци, називається «ха». Тому їх і почали називати «два генерали Хен та Ха».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...