• Тисячі людей погромили лікарню в Китаї

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Понеділок, 6 грудня 2010 року
Близько двадцяти тисяч чоловік у місті Чжанцзякан провінції Цзянсу вступили у протистояння з поліцією і почали громити лікарню після того, як влада спробувала заборонити їм пом'янути померлого від недбалості лікарів 5-річного хлопчика.

Обстановка у вибухонебезпечному китайському суспільстві продовжує загострюватися. Ситуацію посилює повна відсутність у правлячого тоталітарного режиму досвіду і бажання вести діалог з народом. Спроби влади «вирішувати» всі конфлікти силовим придушенням загострюють проблеми ще більше.


Інцидент стався 5 грудня. Батьки в Інтернеті розповіли про те, що їхній син Ся Ченлінь помер через півгодини після того, як лікар діагностував йому звичайну застуду і виписав ліки. Коли дитина впала у кому, лікарі намагалися врятувати йому життя, але головний лікар, який спочатку взявся лікувати Ся, кудись зник. Батьки так і не змогли його знайти, а завідувач лікарнею холодно їм сказав, що лікарі теж повинні відпочивати від роботи.

Інформація про це у всіх подробицях швидко і широко розповсюдилася в Мережі. Численні користувачі Інтернету стали розповідати про аналогічні випадки, які їм відомі і висловлювати співчуття, а також домовилися на 7-й день жалоби (5 грудня) пом'янути хлопчика.

Місцеві жителі розповіли кореспондентові The Epoch Times, що поряд з лікарнею, в якій помер Ся, розташована кам'яна стела, на яку вони повісили фотографію хлопчика і стали приносити туди квіти. Людей ставало все більше і більше. І п'ятого грудня влада надіслали туди близько 300 бійців спецпідрозділів поліції. У людей відбирали квіти і наказували їм піти.

Саме ці дії влади, на думку городян, і стали причиною соціального вибуху. Люди стали кидати в правоохоронців каміння. Відбулися численні сутички. Кілька людей було арештовано. Однак поліція не змогла захистити будівлю лікарні. Обурений народ розбив там усі вікна та меблі в холі першого поверху.

Заворушення тривали приблизно з 9 до 16 годин. Зрештою поліцейські розігнали бунтівників і взяли район під контроль.

За весь цей час жоден місцевий чиновник і жоден представник адміністрації лікарні не вийшов до народу і не спробував поговорити з людьми.

Згідно з результатами проведеного раніше соцопитування, медики викликають у китайців найменшу довіру у порівнянні зі співробітниками інших галузей.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...