• У Тибеті чернець здійснив акт самоспалення на знак протесту

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Четвер, 17 березня 2011 року
У Тибеті молодий чернець здійснив акт самоспалення на знак протесту проти репресивної політики комуністичного режиму по відношенню до тибетців у Китайській Народній Республіці.

Інцидент стався в другій половині дня 16 березня біля монастиря Кирті в повіті Амдо китайської провінції Сичуань. 21-річний монах Лобсанг Пхунцок загинув в результаті опіків, повідомляє радіо Voice of Tibet Foundation з посиланням на свої джерела.

За словами джерела, коли чернець підпалив себе, до нього підбігли більше десяти поліцейських і почали дерев'яними палицями та іншими предметами бити його, намагаючись затушити, таким чином, вогонь.

Ченці забрали тіло потерпілого і віднесли в монастир, після чого вийшли на вулицю і стали протестувати проти дій влади. До них приєдналися тибетські миряни. Присутніх було близько тисячі чоловік. Незабаром дорогу їм перегородили приблизно стільки ж поліцейських з кийками та електрошокерами. У результаті зіткнення численні учасники ходи одержали серйозні травми, кілька десятків осіб заарештовано.

 
Влада зажадала видати їм тіло загиблого, але ченці відмовилися це зробити. Зараз монастир Кирті оточений поліцією, зв'язок із районом відключений.

Цей протест був приурочений до річниці кривавої трагедії, що сталася 16 березня 2008 року. Того дня воєнізована поліція відкрила вогонь по місцевих тибетським демонстрантах, унаслідок чого, щонайменше, сім осіб загинуло.

Протести спалахнули у чутливий для китайської влади період - роковини масових протестів проти репресивної політики компартії, що пройшли у всіх тибетських районах у березні 2008 року.

Нині час влада посилила контроль над Тибетом, який на невизначений час знову закритий для туристів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...