• Китайці втікають з батьківщини під виглядом туристів

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 7 березня 2011 року

Із туристичної групи китайських громадян, які приїхали на острів Чеджу в Південній Кореї, 9 осіб зникли в невідомому напрямку.

Міграційна служба Чеджу 3 березня повідомила, що 5 чоловіків і 4 жінки, виїхали з готелю, в якому була розміщена їхня туристична група, яка складалася з 17 китайських громадян і дотепер про них немає ніякої інформації, пише південнокорейське видання Yonhap News Agency.

Ці дев'ять китайських туристів прилетіли на острів 27 лютого літаком із Пекіна. Повертатися до Китайської Народної Республіки вони повинні були 2 березня. Напередодні гід виявив, що їхні кімнати порожні. Їхні мобільні телефони не відповідають, в аеропорт вони також не з'явилися. Наразі на них оголошено розшук.

Влада припускає, що ці люди приїхали до Південної Кореї не з туристичними намірами, а з метою залишитися і незаконно працювати і жити на півострові.

Це далеко не перший подібний випадок. Після того, як влада Південної Кореї скасувала китайцям візи на відвідання острова Чеджу, чисельні з них під виглядом туристів, незаконно залишаються на острові і потім також незаконно переїжджають на материк.

Видання наводить статистику, відповідно до якої тільки в період з січня по вересень минулого року самовільно покинули туристичні групи та незаконно залишилися в Південній Кореї 678 китайських туристів.

Наприклад, 17 жовтня 2010 р. на острів на розкішній яхті припливли 44 китайських туриста, 33 з яких не повернулися на яхту. Поліції вдалося затримати лише 12. 17 липня 2008 року 21 чоловік шанхайської групи не повернулися назад з поїздки. П'ятеро з них були затримані поліцією.

У зв'язку з подібними численними випадками корейська влада недавно посилила правила та обмеження для китайських туристів. Тих, кого затримують, депортують на батьківщину, після чого вони протягом п'яти років не можуть перетнути кордон Південної Кореї.

Під виглядом туристів китайці тікають не тільки в Південну Корею, але й у інші країни. У зв'язку з цим китайська влада зобов'язала всі туристичні фірми в обов'язковому порядку брати заставу з китайських громадян, які виїжджають за кордон. Наприклад, для туристів, які їдуть з туристичною групою до Південної Кореї ця застава становить 50 тис. юанів ($7 тис.). Для тих, хто їде по туристичній візі без групи вимоги більш суворіші.

Крім цього згідно «правилам управління виїзду і в'їзду в країну», китайські туристи, які спробували сховатися в іншій країні, в залежності від конкретної ситуації можуть бути відправлені у виправний табір або ж будуть піддані адміністративним покаранням.

Але, незважаючи на всі ці ризики, численні китайці намагаються покинути КНР при найменшій можливості. У більшості країн їх заробітки і можливість знайти роботу набагато вище, ніж на батьківщині.

У Південній Кореї вони виконують, так звану роботу 3D (Difficult, Dirty, Dangerous - важка, брудна, небезпечна).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...