• Пекін не задовольнив вимогу ООН звільнити адвоката Гао Чжишена

  • Четвер, 31 березня 2011 року
Китайська влада не задовольнила вимогу робочої групи ООН звільнити з ув'язнення відомого адвоката і правозахисника Гао Чжишена.

29 березня представник МЗС Китайської Народної Республіки Цзян Юй дала відповідь на заклик ООН до офіційного Пекіну поважати міжнародне право і звільнити адвоката.

Відповідь була традиційною, пані Цзян закликала ООН «поважати суверенітет Китаю» і заявила, що «китайський уряд надає великого значення співробітництву із групами з прав людини при ООН», а також, що «Китай є країною, в якій панує закон», повідомляє Radio France Internationale.

При цьому, китайська влада в черговий раз відмовила представити ордер на арешт Гао Чжишена, а також документи з офіційним звинуваченням проти нього. Крім цього, влада не визнала факт таємного арешту відомого адвоката і відмовилися пояснити родичам Гао причини його затримання.

Нагадаємо, 28 березня, робоча група ООН з безпідставних затримань опублікувала заяву, в якій висловлюється осуд уряду Китаю за арешт адвоката Гао, при якому не були дотримані законні процедури.

Оскільки це вже не перше його зникнення, після якого виявлялося, що адвоката викрадали співробітники  китайських спецслужб, то ні в кого не виникає сумнівів, що і цього разу його таємно заарештували.

Варто відзначити, що 24 березня в Королівському інституті Великобританії провідна британська правозахисна організація Index on Censorship оголосила Гао Чжишена переможцем у номінації «Правозахисна діяльність».

 
Довідка The Epoch Times:
 

У 2001 р. міністерством юстиції Китайської Народної Республіки Гао Чжишен був визнаний «одним з десяти кращих адвокатів Китаю». Починаючи з 2004 р., Гао Чжишен, адвокат-правозахисник і християнин, вів численні справи, пов'язані з порушенням прав людини. Він став першим китайським адвокатом високого рангу, який публічно засудив переслідування прихильників духовної практики Фалуньгун, написавши про це кілька відкритих листів лідерам китайської компартії, а також лист до Конгресу США. У листах він детально описував результати свого власного розслідування злочинів, скоєних по відношенню до послідовників Фалуньгун з боку китайської влади в порушення конституції КНР.

У листопаді 2005 р. його адвокатська контора в Пекіні була закрита пекінським управлінням юстиції. 15 серпня Гао Чжишена заарештували за звинуваченням у «підбурюванні до повалення державної влади». 12 грудня 2006 р. відбувся суд, на який не був допущений адвокат, найнятий родиною Гао. 22 грудня Гао Чжишена засудили до 3 років ув'язнення з відстрочкою виконання вироку на 5 років за статтею за «підбурювання до повалення державної влади». Його також на рік позбавили політичних прав.

У червні 2007 р. Американська рада судових адвокатів призначила Гао нагороду «За мужню адвокатську роботу». У тому ж році були опубліковані його мемуари «A China More Just» («Більш справедливий Китай»).

Про те, що пережив адвокат під час свого першого зникнення, він написав у статті «Ніч. Чорний капюшон. Викрадення мафією». 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...