• ООН вимагає звільнити китайського адвоката Гао Чжишена

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 30 березня 2011 року
Група з прав людини при ООН 28 березня опублікувала заяву з вимогою до уряду Китайської Народної Республіки звільнити з ув'язнення адвоката і правозахисника Гао Чжишена, який серед іншого один з перших виступив на захист прав послідовників духовної практики Фалуньгун у Китаї.

Робоча група ООН з питань довільних затримань (The UN Working Group on Arbitrary Detention) у своїй заяві назвала дії китайської влади по затриманню адвоката Гао такими, що порушують міжнародне право, пише китайськомовне відділення Бі-бі-сі.

У зв'язку з цим робоча група вважає, що ув'язнення адвоката відбулося в порушення норм міжнародного права».

Дану робочу групу ООН складають українські, пакистанські, чилійських, сенегальські,  норвезькі правозахисники, а також фахівці з міжнародного права.

Того ж дня американський сенатор Джон Керрі, голова сенатського комітету з іноземної політики, також опублікував свою заяву на підтримку групи ООН.

«Я підтримую всебічне розслідування інциденту зникнення китайського адвоката-правозахисника Гао Чжишена, яке проводить незалежна робоча група ООН. Я дуже турбуюся про становище Гао Чжишена і закликаю уряд Китаю якомога швидше звільнити його і дозволити возз'єднатися зі своєю родиною. Раніше влада Китаю називала Гао героєм за його боротьбу з корупцією та за захист інтересів простих людей. Те, з чим зіткнувся адвокат сьогодні, сталося з однієї єдиної причини - він дуже сумлінно намагався реалізувати на практиці закони КНР, що стосуються захисту свободи слова, віросповідання та інших основних прав людини. Якщо китайський уряд звільнить його, то влада продемонструє дотримання цих законів і повагу до загальнолюдських прав», - підкреслив у заяві сенатор.

Напередодні цього, 27 березня, газета «Нью-Йорк Таймс» опублікувала статтю Ген Хе, дружини адвоката Гао. У 2009 році жінці вдалося виїхати в США і отримати політичний притулок. У статті вона закликає президента Обаму чинити тиск на китайський уряд і добитися звільнення її чоловіка або хоча б одержати яку-небудь інформацію про нього.

Нагадаємо, що адвокат Гао Чжишен пропав без вісті в березні минулого року. До цього його кілька разів викрадали і піддавали тортурам співробітники китайських спецслужб.

 
Довідка The Epoch Times:
 
У 2001 р. міністерством юстиції Китайської Народної Республіки Гао Чжишен був визнаний «одним з десяти кращих адвокатів Китаю». Починаючи з 2004 р., Гао Чжишен, адвокат-правозахисник і християнин, вів численні справи, пов'язані з порушенням прав людини. Він став першим китайським адвокатом високого рангу, який публічно засудив переслідування прихильників духовної практики Фалуньгун, написавши про це кілька відкритих листів лідерам китайської компартії, а також лист до Конгресу США. У листах він детально описував результати свого власного розслідування злочинів, скоєних по відношенню до послідовників Фалуньгун з боку китайської влади в порушення конституції КНР.

У листопаді 2005 р. його адвокатська контора в Пекіні була закрита пекінським управлінням юстиції. 15 серпня Гао Чжишена заарештували за звинуваченням у «підбурюванні до повалення державної влади». 12 грудня 2006 р. відбувся суд, на який не був допущений адвокат, найнятий родиною Гао. 22 грудня Гао Чжишена засудили до 3 років ув'язнення з відстрочкою виконання вироку на 5 років за статтею за «підбурювання до повалення державної влади». Його також на рік позбавили політичних прав.

У червні 2007 р. Американська рада судових адвокатів призначила Гао нагороду «За мужню адвокатську роботу». У тому ж році були опубліковані його мемуари «A China More Just» («Більш справедливий Китай»).

Про те, що пережив адвокат під час свого першого зникнення, він написав у статті «Ніч. Чорний капюшон. Викрадення мафією».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...