• Cкандал зі шкідливою свининою розгорівся в Китаї

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 березня 2011 року

У свинині одного з найбільших китайських виробників у великих кількостях виявили шкідливі для людини хімічні добавки, які додають у корм тваринам. Перевірку зазнали 1,3 тисячі свиноферм провінції Хенань.

У провінції Хенань, найбільшому в Китайській Народній Республіці районі виробництва м'яса, проводиться розслідування на понад 1,3 тисячі свиноферм. З посад зняті 6 чиновників, у тому числі начальник управління тваринництвом, ще 14 держслужбовців знаходяться під слідством.

Як з'ясувалося, тваринники провінції масово додають у корм свиням хімічні препарати рактопамін і кленбутерол, які стимулюють зростання м'яса і скорочують зростання жиру. Ці речовини не виводяться з організму тварин і містяться в їх м'ясі, яке потім направляється у продаж. Вживання такого м'яса, за словами фахівців, призводить до ряду захворювань, включаючи тахікардію.

Як повідомили 16 березня офіційні китайські ЗМІ, небезпечні речовини були виявлені в м'ясі одного з найбільших виробників у Китаї - корпорації «Шуанхуей». Ця компанія , вартість якої сягає 300 млрд юанів ($42,8 млрд) виробляє 3 млн тонн м'ясної продукції на рік.

Кожен день співробітники компанії «Шуанхуей» забивають 5 тисяч свиней. Відповідальний за закупівлю живої свинини Сун Хунлян зізнався, що вони не тільки купують свинину, в якій містяться стимулятори, але і платять за неї дорожче, тому що в ній більше м'яса і мало жиру.

У Китаї за всім великим бізнесом стоять партійні чиновники. Кореспондентові видання China News вдалося дізнатися, що адміністрації всіх готелів міста Лохе, в якому знаходиться головний офіс компанії «Шуанхуей», отримали розпорядження від місцевої влади стежити за приїжджаючими кореспондентами і відразу ж повідомляти про їхню появу.

Чисельні користувачі Інтернету з Китаю висловлюють невдоволення заходами влади. Вони кажуть, що знову показово покарані дрібні чиновники, а найголовніші винуватці події не постраждали, тому проблему не вирішили в корені.

Подібні скандали в Китаї відбуваються все частіше. Для отримання прибутку деякі китайці не зупиняються ні перед чим.

Кілька днів тому в тій же провінції Хенань було виявлено м'ясо, що світиться в темряві через великий вмісту фосфору, який додають у корм тваринам.

Ще раніше ЗМІ повідомили про фальшивий рис, який китайські виробники примудряються робити з картопляного крохмалю і пластика.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...