• В'язню совісті, яка зазнала катувань у Китаї, загрожує ампутація ноги

  • Вівторок, 12 квітня 2011 року

Коли родичі літньої жінки, послідовниці духовної практики Фалуньгун, на вимогу поліції приїхали в центр затримання, щоб її забрати, вона не могла говорити і сама йти. Руки і ноги жінки майже не згиналися, погляд був порожній і відчужений.

Тільки приїхавши додому, родичі виявили, що шкіра на правій гомілці Сун Хуейлань почорніла, а стопа повністю втратила чутливість. Три дні поспіль вони возили її по лікарнях, але всі лікарі казали одне - необхідна ампутація, лікування неможливе, до того ж є небезпека зараження всього організму.

Жінці діагностували пізню стадію артеріального тромбозу. Вартість такої операції становить кілька десятків тисяч юанів (10 тис. юанів = $ 1,4 тис.), при цьому жоден лікар не гарантував повне одужання.

Родичі поїхали в поліцейський відділок Тан'юань, в якому була ув'язнена Сун, зустрілися з начальником і зажадали оплатити операцію. Але дістали відмову. Начальник сказав, що це не їхня вина, а також пояснив, що раз жінку забрали і не привезли на другий день, то ніякої відповідальності вони не несуть.

Наразі нога Сун продовжує чорніти, а сама вона знаходиться в напівпаралізованому стані. Вона розповіла, що в період ув'язнення, окрім погроз та побиття, їй кілька разів робили ін'єкції якихось ліків, після яких у неї відбирало мову, а тіло починало битися в конвульсіях. Дивлячись на її муки, поліціанти жартівливо говорили, що в цих препаратів немає ніяких побічних дій.

Сун Хуейлань, 60 років, мешканка міста Хека провінції Хейлунцзян. Після того, як режим компартії Китаю почав переслідування прихильників Фалуньгун в 1999 році, вона неодноразово зазнавала репресій.

Перший раз жінку заарештували в березні 2002 року. Вона провела у виправному таборі один рік. Другий раз її схопили в 2004 році і засудили до трьох років в'язниці. Останній раз вона була заарештовано 13 грудня 2010 року і чекала суду в центрі затримання.

Займатися практикою Фалуньгун Сун почала в 1997 році. За її словами, буквально через кілька місяців занять у неї пройшло запалення нирок, міома матки, ревматизм і артрит, які мучили її багато років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...