• Китайські правоохоронці побоюються відкритих протестів

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 травня 2011 року

Члени сім'ї заарештованої послідовниці духовної практики Фалуньгун Чень Янь у формі відкритого протесту вимагають її звільнення. Правоохоронці використовують по відношенню до них відвертий обман і погрози.

Чень Янь вже два тижні знаходиться в Центрі попереднього ув'язнення міста Лункоу провінції Шаньдун. Вся її «вина» полягає в тому, що вона розповідала людям про переслідування правлячою в країні компартією послідовників Фалуньгун. Ці репресії тривають вже 11 років.

Її справою займається місцевий відділ державної безпеки. Жінці заборонені побачення з родичами. Навіть адвокату, якого найняла її сім'я, влада під різними приводами відмовляє у побаченні з підзахисною, на яке за законом він має право. Наприклад, йому кажуть, що керівник, який має узгодити побачення, проводить збори, поїхав у відрядження і т.д.

Як розповіли рідні Чень, 1 квітня вони поїхали в управління громадської безпеки, щоб передати прохання про звільнення заарештованої. Але всередину їх не пустили і ніхто до них не вийшов для розмови. Тоді вони вийшли до головного в'їзду на територію управління і стали там, тримаючи перед собою плакати з написами: «Поверніть мого сина» та «Поверніть мою матір».

Проходячі повз них люди зупинялися і запитували про їхню проблему, після чого висловлювали співчуття та підтримку.

Кілька разів до них підходили працівники управління, знімали їх на відеокамеру і погрозами намагалися змусити заховати плакати і піти. Наприкінці їм сказали, щоб вони прийшли наступного дня і пообіцяли, що з ними зустрінуться.

На другий день, 2 квітня, було дуже холодно, родичі, включаючи і батька ув'язненої, якому вже більше 80 років, прийшли в управління з самого ранку. До них вийшов співробітник на прізвище Го. Він грубо запитав, що їм треба, а коли вони протягнули йому заяву з вимогою про звільнення Чень, він також грубо сказав, що не буде це брати і пішов.

Родичам нічого не залишалося, як знову стати з плакатами біля центрального в'їзду. До них відразу ж підійшов чоловік з управління і почав на них кричати. Вони попросили його представитися, але він відмовився, після чого почав вимагати, щоб вони заховали плакати, пообіцявши після цього поговорити з ними.

Коли вони стали згортати плакати, співробітник управління вихопив їх і поспішно пішов.

Наразі їм так і не вдалося передати своє прохання. Зустріч з Чень також досі не відбулася.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...