• Подробиці новини про смерть Цзян Цземіня – чутки остаточно не спростовані

  • Субота, 9 липня 2011 року

Чутки про смерть колишнього лідера компартії Китаю піддали цензурі, але остаточно не спростували.

Після того, як у китайських ЗМІ з'явилася інформація про смерть колишнього лідера КНР Цзян Цземіня, вона широко розповсюдилася, але не знайшла підтвердження, так само як і остаточного спростування.

Гонконгська телекомпанія ATV News першою повідомила про смерть колишнього генсека компартії Китаю Цзян Цземіня в середу пізно ввечері. В новинах повідомлялося, що Цзян Цземінь помер від хвороби у віці 84 років. Близько 10:30 вечора ця новина була вилучена, кешированний матеріал тут.

Інша телекомпанія в провінції Шаньдун теж повідомила про це нам. Правда, через короткий час інформацію зняли. Однак вона просочилася в інтернет-блоги. Таким чином, цю новину підхопили закордонні ЗМІ, такі як Вашингтон Пост (США), The Telegraph (Великобританія) і Huffington Post (США), з посиланням на блоги. Радіо Бі-Бі-Сі повідомило, що МЗС Китаю не підтвердило цю інформацію.

Офіційний Пекін через своє агентство Синьхуа тільки через кілька днів спростував інформацію про смерть Цзяна. Так само вчинили і Новини Дуовей, які посилалися на сім'ю Цзяна і деяких високопоставлених чиновників. Дуовей також зв'язалася з лікарнею № 301, медперсонал якої зміг тільки підтвердити, що за останній місяць Цзян відвідував їх установу щоранку з 8 до 9 годин.

Інформація про смерть Цзян Цземіня почала зникати з блогів, крім того, цензори заблокували пошук в Інтернеті за кількома ключовими фразами, що стосуються смерті та імені колишнього генсека.

Нещодавно на Facebook створили сторінку про заснування комітету з відзначення смерті Цзян Цземіня. The Epoch Times промоніторила Іінтернет і знайшла безліч повідомлень про те, що люди виходили на вулиці і стріляли петардами, пускали феєрверки з нагоди його смерті.

Нагадаємо, що чутки про хворобу Цзян Цземіня знайшли своє непряме підтвердження 1 липня, коли його не побачили на святкуванні 90-річчя компартії Китаю. За деякими джерелами усередині Китаю, у колишнього лідера був інфаркт міокарда.

Цзян Цземінь, покинувши пост глави країни, залишився в політиці і очолював Центральну військову раду. Перед цим, він одноосібно розв'язав кампанію переслідування послідовників духовної практики Фалуньгун. У багатьох країнах на нього подали більше 50 позовів із обвинуваченнями у злочинах проти людяності. Політика придушення небажаних дисидентів, релігійних груп, журналістів, цензура ЗМІ – цим досі керується правлячий тоталітарний режим КНР.

Відео NTDTV. ЗМІ Гонконгу: Цзян Цзэмінь помер. 

Відео гонконгської телекомпанії ATV News. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...