• Стримана реакція Китаю на смерть бін Ладена

  • Понеділок, 9 травня 2011 року

Незважаючи на те, що в усьому світі святкують перемогу над терористом №1 і вітають з нею Сполучені Штати, Міністерство закордонних справ Китаю тільки через десять годин після звістки про смерть бін Ладена стримано висловилося, назвавши цю подію «позитивним прогресом».

Цзян Юй, прес-секретар МЗС Китаю, на прес-конференції заявила, що тероризм являє собою загрозу для міжнародного співтовариства. Для того щоб повністю вирішити проблему, за її словами, необхідно докласти зусиль до ліквідації живильного середовища для тероризму.

Китайські державні ЗМІ висвітлили подію, але при цьому звернули увагу на те, що Айман аль-Завахірі, наступник бін Ладена, планує дати відсіч Заходу.

Сіньхуа повідомляє: «Аль-Каїда не буде ослаблена, а стане більш радикальною, тому що наступник бін Ладена Айман аль-Завахірі, швидше за все, стане фігурою №2, він активно бере участь в організації міжнародного насильства».

«Аль-Завахірі володіє сильними організаторськими здібностями і проникливим розумом [...] Навіть якщо Сполучені Штати вб'ють аль-Завахірі, Аль-Каїду легко не розгромити. Аль-Каїда розширюється, та її філіали можуть працювати незалежно».

Гонконгзька телекомпанія Phoenix повідомила, що смерть бін Ладена може деморалізувати Аль-Каїду "деякою мірою, але не може завдати їй реального збитку».

Ши Заншань, коментатор міжнародних відносин з Китаєм у Вашингтоні, зазначив: «Реакція Китаю відобразила тільки дипломатичну позицію. Час, що минув до його відповіді і те, якою мовою це було сказано, показало, що китайський комуністичний режим не дуже радий, що трапилося. Принаймні, влада не хоче, щоб китайський народ радів перемозі Америки».

Китайські дисиденти вважають, що Комуністична партія Китаю (КПК) насправді нишком не задоволена перемогою Америки.

Тан Байсяо, президент Китайського форуму Миру, повідомив The Epoch Times: «Коли західні країни, багато країн Близького Сходу і навіть у Росії - всі підтримують ці дії Сполучених Штатів, у цих обставинах у КПК немає вибору, окрім як висловити позитивне ставлення».

Вей Цзіншен, активіст-демократ зі стажем, сказав: "Комуністичний режим дуже хитрий. Хоча він таємно підтримує терористів, тим не менш, хоче приховати це».

Вей порівняв способи, які використовують терорисми, з тими, які використовує КПК в управлінні Китаєм, посилаючись на недавній приклад художника Ай Вейвея, який був викрадений владою 3 квітня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...