• Стратегія зростання не достатня для компартії Китаю

  • Середа, 18 травня 2011 року
ВАШИНГТОН - Досі легітимність Комуністичної партії Китаю (КПК) забезпечувалася зростанням економіки, але останнім часом високі темпи зростання стали не достатніми. Тепер лідери КПК визнають, що економіка, що орієнтована на експорт, повинна більше орієнтуватися на споживача.
 
«Китайська економіка перебуває на порозі великих змін», - сказав д-р Крістофер А. Макнеллі, директор Програми китайсько-американських відносин в університеті Гаваї-Хіло. Макнеллі виступив з доповіддю в центрі Схід-Захід у Вашингтоні.

Ідея відновлення рівноваги економіки, спрямування її на споживчий сектор - не нова і серед керівництва витала в думках протягом шести або семи років, сказав МакНеллі.

Доктор Тяньлунь Цзянь, економіст, в інтерв'ю The Epoch Times сказав, що хоча Китай говорив про збільшення споживання, частка його валового внутрішнього продукту (ВВП) в останні роки «тільки знижувалася». Через макроекономічну політику Китаю вона знизилася приблизно до 35%.

Політика заниження валютного курсу для стимулювання експорту «веде до зниження доходів жителів країни і збільшує нерівність у доходах між регіонами, а також між багатими і бідними».

Китайському уряду слід було б «змінити фундаментальну економічну структуру і політику, які б привели до зростання», - сказав Цзянь, який раніше працював у Народному банку Китаю (НБК).

 
Плата за соціальне забезпечення
 
На папері централізована економіка Китаю повинна генерувати величезну кількість грошових коштів, які можуть бути інвестовані в соціальні послуги, такі як охорона здоров'я, безробіття, пенсії по інвалідності.

Цзянь сумнівається, що китайський уряд може збалансувати економіку за рахунок оподаткування прибутку державних підприємств і переведення грошей на людей. «Так, це сприятиме підвищенню доходів населення, але лише трохи. Якщо експорт і інвестиції будуть рости більш ніж на 20 відсотків, частка споживання неминуче буде зменшуватися [як це було в минулі роки], враховуючи, що темпи зростання заробітної плати значно нижче, ніж експорту та інвестицій. »

Крім того, важливо мати на увазі, говорить Цзянь, що «усі прибутки держпідприємств у 2010 році становили тільки 31 відсоток від прибутку всієї промисловості країни. Це невелика частина у ВВП, в порівнянні з величезною частиною експорту та інвестицій ».

Д-р Джон Лі, науковий співробітник Центру незалежних досліджень в Інституті Хадсона, в статті пише про те, чому партія повинна послабити свою хватку. Китай не прийняв орієнтованої на споживача моделі, тому що держава воліє 120000 держпідприємств більше 5 мільйонам приватних компаній і 45 мільйонам неформального приватного бізнесу.

«Хоча доходи держпідприємств росли на 15-20 відсотків на рік, середні доходи населення росли на нікчемні 1-3 відсотки протягом останнього десятиліття. Не дивно, що внутрішнє споживання зменшується майже на 30% ВВП - це занадто малий відсоток для будь-якої великої економіки в світі », - сказав Лі.

Але держпідприємства є основою того, як КПК підтримує своє економічне панування, створюючи можливості для бізнесу економічної та соціальної еліти.

 
Зміцнення держави
 
Один зі способів збільшити доходи китайців - це дати їм благополуччя. Створюючи благополуччя, КПК фактично створює собі клієнтів, які будуть потім її підтримувати. Основним напрямком політики є не реформа, а централізація і, «в кінцевому рахунку, зміцнення держави», - сказав МакНеллі.

Мета полягає в тому, щоб побудувати 36 млн. одиниць державного житла в найближчі п'ять років. Макнеллі говорить, що досягнення цієї мети є малоймовірним, але навіть від 30 до 40 відсотків виконання - це буде велике досягнення.

«[КПК] намагається перемістити бідних міських фермерів в міста, підтримати їх житлом, медичним обслуговуванням, школами та іншими соціальними послугами, а також професійною підготовкою, і, отже, створити більш урбанізоване економіку, яка потім може споживати набагато більше в процентному відношенні до ВВП », - сказав МакНеллі.

Результатом буде створення нового міського класу з часткою державного капіталізму КПК, як це було в Гонконзі. Нова політика - це рішення на користь держави для збереження ще більшого контролю над доходами державного сектору та асимілювання нових соціальних інтересів на підтримку партійно-державним, сказав МакНеллі.

Репресії і придушення численних акцій протестів стали «неймовірними за останні п'ять років», на них витрачається величезна кількість ресурсів. Репресії все більше посилюються.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...