• Чергового китайського чиновника звинуватили в геноциді

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 27 квітня 2011 року

Під час візиту до Тайваню на губернатора китайської провінції Аньхой Ван Саньюня був поданий судовий позов із звинуваченням його в геноциді по відношенню до прихильників духовної практики Фалуньгун. Практично у той же час в Україні міліція зірвала акцію по викриттю віце-прем'єра Держради КНР Чжан Децзяна.

Ван Саньюнь прибув на Тайвань 18 квітня з восьмиденним візитом. Того ж дня тайванська Асоціація Фалуньгун подала на нього позов до генеральної прокуратури міста Тайбея, звинувативши комуністичного чиновника в геноциді і порушенні Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

«Ми також зажадали, щоб прокуратура негайно заарештувала Ван Саньюня, як тільки він прибуде до Тайваню», - говорить професор Чжан Чінсі, президент Асоціації Фалунь Дафа в Тайвані.

В обвинувальній заяві йдеться про те, що протягом 10 років Ван, працюючи заступником секретаря обкому партії провінції Сичуань, секретарем обкому провінції Фуцзянь, віце-губернатором, а також в подальшому перебуваючи на посаді губернатора провінції Аньхой, брав активну участь у переслідуванні прихильників Фалуньгун.

У 2002 році в провінції Сичуань Ван ініціював і особисто керував операцією «Буря-Ф», в якій було задіяно 19 тисяч осіб, що проводили масштабні облави на прихильників Фалуньгун.

Під час перебування на посту губернатора провінції Аньхой Всесвітня організація з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (ВОРПФ) підтвердила загибель в результаті репресій у цій провінції більше 30 послідовників цієї духовної практики.

Це вже восьмий чиновник комуністичної частини Китаю, на якого на острові Тайвань подано судовий позов із звинуваченнями в переслідуванні Фалуньгун.

«Можна сказати, що з усіх попередніх чиновників компартії, які приїздили на Тайвань, Ван Саньюнь є найбільш затятим переслідувачем прихильників Фалуньгун», - говорить обвинувач Чжан Чінсі.

Тайваньських послідовників Фалуньгун подекуди підтримала також місцева влада

Так, 20 квітня в рамках свого візиту Ван поїхав до міста Тайнань. У той же день троє міських конгресменів організували прес-конференцію. Вони повідомили кореспондентам, що «скільки б грошей не привіз для інвестицій Ван Саньюань, ми не вітаємо цього злісного порушника прав людини».

Конгресмени також закликали журналістів якомога ширше інформувати громадськість про злочини, які вчинив Ван.Протести в Україні

У той же час, 20 квітня інший комуністичний китайський чиновник - віце-прем'єр Держради КНР Чжан Децзян, якого звинувачують у злочинах проти людяності, з одноденним візитом відвідав Україну.

Згідно з судовим позовом, який був поданий на нього в Австралії в 2005 році, Чжан активно керував переслідуванням Фалуньгун під час свого перебування на посаді голови обкому партії провінції Гуандун.

Під час приїзду віце-прем'єра КНР в Україні для участі в економічному форумі, місцеві прихильники Фалуньгун спробували провести акцію протесту, щоб інформувати громадськість про злочини китайського чиновника. Проте їхній захід без законних обґрунтувань згорнули співробітники міліції, а всіх учасників відвезли у відділення.

За їх словами, міліція не пред'явила їм ніяких звинувачень і протоколи затримання також складені не були. Через кілька годин, коли заходи китайської делегації закінчилися, всіх затриманих відпустили.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...