• Сутичка тибетців з китайською поліцією сталася в Сичуані

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 квітня 2011 року
Жителі тибетського повіту Нгаба провінції Сичуань 12 квітня спробували перешкодити поліцейським із собаками увійти в монастир Кирті. У результаті відбулася сутичка, в ході якої кілька селян були «сильно побиті».

Про це повідомила для радіо Бі-бі-сі, міжнародна організація із захисту прав людини в Тибеті International Campaign for Tibet (ICT), що розташована у Вашингтоні.

У повідомленні також говориться, що воєнізована поліція перешкоджає доставці в монастир продовольства.

Associated Press пише, що чиновники повіту Нгаба заперечили цю інформацію.

«Поліція в повіті Нгаба проводить звичайне патрулювання. Монастир Кирті знаходиться на шляху обов'язкового маршруту патруля. Інформація про те, що поліція встановила біля монастиря блокпост не відповідає дійсності. Жодна людина не була побита», - сказала чиновник на прізвище Гу.

Варто зазначити, що 16 березня 21-річний монах із монастиря Кирті підпалив себе на знак протесту проти політики режиму компартії щодо тибетців.

Представники китайської влади повідомили, що поліцейські загасили вогонь і хотіли відвезти ченця в лікарню, але лами забрали його і сховали в монастирі, де він і помер від ненадання своєчасної медичної допомоги.

Проте організація ICT наводить слова очевидців, які розповіли, що поліцейські загасили вогонь, а потім почали бити ченця, якого ледве відбили у них лами і заховали в монастирі. Після чого юнака відправили до лікарні, де він помер від опіків і побоїв.

Відразу після цього кілька сот лам і мирських вийшли на вулицю з протестом проти брутальних дій поліції. Того ж дня також відбулася сутичка з поліцейськими, кілька ченців були арештовані.

Після цих подій, за даними Tibet Post International, озброєні поліцейські заблокували монастир, а 1 квітня перестали випускати з нього навіть ченців похилого віку.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...