• На Великдень затримали близько 500 християн у Китаї

  • Вівторок, 26 квітня 2011 року
 У пасхальну неділю поліція Пекіна затримала й помістила під домашній арешт 500 китайських християн, щоб не допустити святкування Великодня в одній з найбільших підземних, так званих "домашніх церков", повідомляє China Aid Association. Не менше 34 осіб опинилося в поліцейській ділянці.
 
Інша частина учасників церкви Шоуван з'явилася у визначеному місці в місті, щоб повідомити правозахисній групі про те, що трапилося, з метою привернути увагу до порушення прав людини по відношенню до християн у Китаї.

Останні дві неділі поліцейські чекали віруючих у звичайному місці їхніх зібрань і заганяли їх в автобуси, щоб не допустити проведення ними церемоній. Нагадаємо, що в Китаї так звані "домашні церкви" знаходяться поза законом.

"Ми глибоко шкодуємо, що китайська влада обрала своєю мішенню мирних віруючих, які сьогодні зібралися просто для святкування Великодня", - заявив Боб Фу, засновник і президент ChinaAid.

Обмежуючи права віруючих під час святкування Великодня, китайський режим "знову демонструє своє повне нехтування основними свободами віросповідання і зборів китайських громадян", - додав він.
За останні кілька тижнів до Великодня кілька пасторів церкви Шоуван були поміщені під домашній арешт. Затримали також і хор церкви, повідомила China Aid.

За даними China Aid, більше 60 мільйонів християн проводять богослужіння у підземних, або так званих «домашніх» церквах, тоді як близько 20 мільйонів чоловік відвідують підконтрольні державі християнські організації: протестантське Патріотичний рух «Три-Я» та Китайську патріотичну католицьку асоціацію.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...