• Піщані бурі в Китаї розносять небезпечний пил вугільної золи

  • Середа, 27 квітня 2011 року
Через спалювання великої кількості вугілля в Китаї утворюються гори вугільної золи, що містить важкі метали. Вітер розносить пил золи по всій країні перетворюючи піщані бурі на на ще більш небезпечні - вугільні.

Про це повідомила міжнародна екологічна організація Грінпіс 13 квітня в Пекіні, оприлюднивши результати свого дослідження у даній області.

У звіті екологів говориться, що в Китаї піщані бурі виникають в основному на північному заході в посушливих і напівпосушливих районах. Вітер несе пісок з цих районів на північ і схід країни.

На півночі Китаю зосереджений основний видобуток вугілля і теплові електростанції, що працюють на ньому. Коли піщані бурі проходять через ці індустріальні зони, вони захоплюють велику кількість продуктів згоряння вугілля, особливо звалений під відкритим небом вугільний попіл.

Автори звіту відзначають, що у цих продуктах згоряння вугілля у великій кількості міститься: ртуть, миш'як, селен, свинець та інші важкі метали, а також радіоактивні метали, такі як радій, торій, уран та інші.

Всі ці речовини підхоплюються піщаною бурею, перетворюючи її в небезпечну вугільну бурю, і несуться на тисячі кілометрів на північ, схід і центральну частини країни, досягаючи Пекіна, Шанхая і навіть Гонконгу.

Важкі метали практично не виводяться з організму і накопичуються в ньому, викликаючи різні захворювання. Свинець, наприклад, впливає на нервову систему, а також на розумовий розвиток дітей. Ртуть, потрапляючи у кров, може викликати гематоенцефалічний бар'єр, а також завдати шкоди мозку і центральній нервовій системі, говориться у звіті.

При згорянні 4 тонн вугілля утворюється 1 тонна попелу. Як відзначають співробітники Грінпісу, в Китаї більшість працюючих на вугіллі електростанцій не утилізують попіл належним чином, а просто звалюють його у купи під відкритим небом.

Сьогодні у Китаї немає норм і ефективної системи контролю забруднення навколишнього середовища продуктами згоряння вугілля. Надмірна залежність від вугілля завдає Китаю серйозні екологічні збитки, а в результаті спалювання вугілля викиди вуглекислого газу призводять до зміни клімату, попереджають фахівці Грінпісу.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...