• Риба в Китаї вирощується на антибіотиках

  • Вівторок, 26 квітня 2011 року

Водосховище для риби за будинком пана Чжана, мешканця провінції Гуйчжоу, "раніше було настільки чистим, що ми могли побачити дно", сказав він в інтерв'ю The Epoch Times. Воно було джерелом питної води для всього села.

Але коли водосховище передали рибоводам, вони перетворили його майже на звалище токсичних відходів. Думаючи тільки про прибуток від розведення риби, вони зовсім забули, чим все це в кінцевому рахунку може обернутися. У хід пішли сечовина, гній та антибіотики.

Кілька таких випадків у Китаї висвітлювалися в китайських ЗМІ.

Лон з міста Ченду, який працює на одного фермера - виробника риби, розповів, що для збільшення кількості риби його бос велить щотижня кидати в озеро велику кількість добрив. У підсумку, чиста вода позеленіла від буйного розмноження водоростей і планктону. Крім того, використання великої кількості антибіотиків у тваринництві є поширеною практикою в Китаї, особливо в рибництві. Це економить гроші, але риба хворіє.

Китай є найбільшим у світі виробником і експортером антибіотиків. "Виробництво антибіотиків у Китаї зростає швидкими темпами. За приблизними даними, щорічний обсяг виробництва антибіотиків можна оцінити в 400.000 тонн", - сказав Ін Сітан, генеральний директор компанії Kemei East Asia Biotechnology в Пекіні, в інтерв'ю Modern Life Daily.

Професор Сяо Йонхон, директор моніторингової компанії Antibiotic Resistance Monitoring Network, вважає, що хоча така небезпечна добавка, як кленбутерол, використовується в Китаї тільки обмеженим колом людей, однак зловживання антибіотиками може призвести до серйозних наслідків. "Дослідження показало, що зловживання антибіотиками подвоює ризик інфікування і смертності й підвищує ціни на медичне обслуговування вдвічі-втричі", - сказав Сяо.

Згідно з даними аналізу галузі, пише Modern Life Daily, в Китаї було забруднено більш ніж 80% прісної води, призначеної для розведення риби. Так як свіжа й жива риба є найдорожчою, вона, зазвичай, містить більше антибіотиків.

Антибіотики містяться також у великій кількості в м'ясі. М'ясо, що йде на експорт, проходить перевірку на антибіотики. Китайські виробники не стануть відправляти за кордон погане м'ясо, щоб не зазнати збитків, коли його повернуть на кордоні. Тому їм простіше таке м'ясо продати усередині Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...