• Прем'єр Вень Цзябао зазнає цензури з боку китайських ЗМІ

  • Середа, 4 травня 2011 року
28 квітня, перебуваючи з офіційним візитом в Малайзії Вень Цзябао висловився про необхідність проведення політичних реформ у Китайській Народній Республіці. Офіційні китайські ЗМІ піддали промову прем'єр-міністра цензурі, видаливши згадку про це зі своїх повідомлень. До такого кроку ці медіа вдаються не вперше.

Під час цього візиту, у столиці Малайзії місті Куала-Лумпур прем'єр-міністр Держради КНР виступив перед національними спільнотами та офіційними особами двох країн. У свої промові впливовий політик нагадав про нагальну потребу «просування в Китаї політичних і судових реформ».

 
Візити до іноземних держав вищого державного або партійного керівництва країни, звичайно, стають центром уваги для китайських ЗМІ.
 
29 квітня видання «Сіньхуа» опублікувало три статті про візит китайського високопосадовця до Малайзії. У статтях докладно висвітлюється зміст зустрічі китайського прем'єра зі своїм малайзійським колегою Наджіб Тун Разаком, а також висловлені Вень Цзябао пропозиції в галузі стратегічного партнерства двох країн. При цьому, слова, які говорив китайський політик про необхідність політичних перетворень та потребу в реформі судочинства в Піднебесній були відсутні. Головне пропартійне ЗМІ вирізало їх зі своїх статей.

Так само вчинили видання «Женьмінь Жибао», China News, центральний телеканал CCTV та інші офіційні китайські ЗМІ.

Гонконзьке видання «Яблуко» пише, що починаючи з серпня минулого року, Вень Цзябао в Китаї і за кордоном 11 разів згадував про необхідність політичних реформ у країні. Але китайські ЗМІ жодного разу не повідомили про це.

Проте, Вень Цзябао не єдиний чиновник високого рангу висловлювання якого стають постійним об'єктом для цензури з боку офіційних китайських ЗМІ.

Так, з офіційних сайтів був видалений відеозапис на якому Генеральний секретар компартії Китаю Ху Цзіньтао співав народну пісню Mo Li Hua («Квіти жасмину»). Відео з лідером КНР, який співав цю пісню у 2006 році,  було видалено на початку березня поточного року під час блокування в Інтернеті доступу до всіх порталів і блогів, які містять слово «жасмин». Тепер це слово у КНР асоціюється з «жасминової революцією», тому внесено партійними цензорами у чорний список пошукових запитів.

Цей список заборонених слів і тем можна продовжити, але стаття про інше ... про те, що вище партійне керівництво країни "не знає", що зазнає цензури з боку китайських ЗМІ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...