• Китай будує свій авіаносець

  • П'ятниця, 10 червня 2011 року

Генерал Чень Бінде, головнокомандувач Китаю, підтвердив в інтерв'ю виданню Гонконга Commercial Daily, що КНР працює над створенням власного авіаносця. Відремонтований і недобудований носій «Варяг» був куплений в Україні за $20 млн у 1998 році.

Чень відмовився надати більш повну інформацію про будівництво і подальшу долю авіанесучого крейсера. Воно знаходиться зараз у північно-східному порту Далянь. Корабель важить 67,5 тис. тонн і в довжину сягає близько 300 м (990 футів). Роботу над ним планується завершити до кінця цього року, потім його випробують.

«Було б краще, якби ми раніше зрозуміли наші можливості на воді та в океанах», - сказав Чень в інтерв'ю газеті Commercial Daily.

Сполучені Штати висловили занепокоєння з приводу зростаючої військової присутності Китаю в Тихому океані, зазначивши, що режим розробляє балістичні ракети, що здатні пробивати броню їх авіаносців. Китай також намагається побудувати реактивний винищувач-невидимку.

На міжнародних зустрічах офіційні представники Китаю зазвичай намагаються применшити свою військову міць, як це було під час візиту головнокомандувача КНР у США 18 травня.

«В останні роки Китай працював над створенням авіаносців, нових атомних підводних човнів, міжконтинентальних балістичних ракет, боєздатністю космічного простору, сучасних винищувачів стелс і зенітних ракет. Чи не націлені всі вони на Сполучені Штати?» - йдеться в статті тайванської Центральної інформагенції від 22 травня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...