• Китайську компанію Сіностіл викрито в шахрайстві

  • Середа, 8 червня 2011 року
Китайська компанія Сіностіл (Sinosteel), що входить до числа найбільших компаній світу згідно з рейтингом Fortune Global 500, була викрита в обмані своїх партнерів на мільйони доларів.
 
За даними звіту Національного ревізійного управління Китаю, опублікованого 20 травня, 8,8 млрд юанів (US $1,4 млрд) було вилучено партнерами Sinosteel; потенційні фінансові втрати були визнані «шокуючими».

Корпорація Sinosteel є державним підприємством і перебуває під управлінням Китайської державної комісії з контролю і управління майном (SASAC). Вона також є агентом з постачання сировини і продуктів для найбільших китайських виробників сталі та підтримує ділові стосунки з багатьма світовими компаніями. Доходи Sinosteel у 2010 році склали 186 млрд юанів (US $22,7 млрд), а в рейтингу «П'ятисот найбільших компаній світу» (Fortune Global 500) за 2010 рік вона зайняла 352 місце.

Видання 21 Century Business Herald повідомило, що більше 10 млрд юанів були незаконно взяті з фондів Sinosteel. Важко було повернути 4 млрд юанів, які раніше взяла компанія Чжун'ю з провінції Шаньсі. У 1 кварталі 2011 року інше приватне підприємство Жунхен Стіл Гроуп у провінції Хебей привласнила майже 6 млрд юанів Sinosteel. Усього було вилучено 10 млрд юанів.

Один незалежний член правління Sinosteel на сайті www.caixue.com повідомив, що компаніями Чжун'ю і Жунхен було проведено безліч підозрілих операцій з Sinosteel. Наприклад, внутрішні прибутки, які мають бути зведені до балансу, не були скорочені, витрати не були записані, показники продажу були завищені. У 2009 році видатки Чжун'ю навіть були показані в записах Sinosteel як прибуток.

Крім коштів, вилучених партнерами, у Sinosteel є й інші фінансові проблеми, такі як завищені доходи, фінансові та торговельні втрати, втрати через порушення закону про інвестиції, повідомило 20 травня Національне ревізійне управління.

Генеральний директор компанії Sinosteel Хуан Тяньвень був відсторонений від посади 13 травня.

У 2003 році щорічні активи Sinosteel були менш ніж 10 млрд юанів. До 2010 року її загальні активи були розширені і склали більше 180 млрд юанів.

Як повідомляє популярний китайський сайт Qiangguo bbs (bbs1.people.com.cn), у жовтні 2010 року в бухгалтерському обліку Sinosteel вівся подвійний облік. Згідно з повідомленням, Sinosteel розширила свої об'єми продажу за рахунок продажу одного і того ж продукту різним своїм дочірнім підприємствам. Наприклад, один продукт був проданий одній з її дочірніх компаній, а потім його продали іншій її дочірній компанії до того, як його поставили клієнту. Внутрішні доходи і витрати не були консолідовані.

Збільшення фіктивних замовлень показувало швидке зростання об'ємів продажу. Тому реальний дохід Sinosteel на момент складання рейтингу Fortune 500 в минулому році становив не 164 млрд юанів (US $24 млрд.), а насправді тільки близько 40 млрд юанів (US $6 млрд).

Переоцінка ВВП Китаю

«Помилковий бухоблік є дуже серйозною проблемою для таких великих підприємств, як Sinosteel. Керуючі на цьому державному підприємстві і [урядові] аудиторські фірми вступають у змову. Якщо хабарництво розкрито, то напевно вилізе і більш широке коло проблем», - говорить професор університету Південної Кароліни і бізнес-школи Айкена Френк Се.

Се додав: «У нас є підстави підозрювати, що і в інших державних підприємств Китаю ті самі проблеми». Оскільки ВВП Китаю тісно пов'язаний з діяльністю великих державних підприємств, то показник ВВП може бути завищений.

Він вважає, що необхідна переоцінка цифр зростання ВВП Китаю.

Версія англійською

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...