• Китайський режим посилить нагляд за Інтернетом

  • Субота, 7 травня 2011 року
Китайська влада створила додаткову структуру з нагляду за Інтернетом - Державну канцелярію у справах інтернет-інформації. 5 травня про це заявив представник нового контролюючого органу, повідомляє Женьмінь Жибао.

Водночас, у звіті за 2010 рік «Права людини в сучасному світі», виданому правозахисною організацією Amnesty International, говориться про Китай: «Держава продовжувала тотально контролювати Інтернет і засоби масової інформації».

У звіті вказується, що в міру того, як Інтернет у Китаї все більше використовується як майданчик для дискусії або для розповсюдження інформації, влада намагається посилити над ним контроль.

Також у звіті відзначається, що з часом Інтернет у Китаї знаходить усе більшу популярність. У відповідь влада посилюють контроль над мережею: забороняє публікації та сайти, включаючи ті, які «зводять наклеп на політичну систему країни», «спотворюють історію партії». Також влада всіляко обмежує подачу новин, зазначає у звіті Amnesty International.

У свою чергу офіційні власті заявляють, що обмежують доступ до сайтів, що пропагують насильство і розпуста. За повідомленням видання Женьмінь Жибао, представник нової контролюючої структури сказав, що її дія спрямована «на сприяння здоровому розвитку Інтернету».

Разом з тим варто відзначити, що нова структура лише доповнить вже існуючу велику систему контролю китайського Інтернету. Так, згідно з дослідженням проекту «Open Net Initiative», підготовленого зусиллями фахівців університетів Кембриджу, Торонто і Оксфорда, цензуру в Китаї, крім Державної ради КНР, також здійснюють:

Центральний відділ пропаганди
Міністерство телекомунікацій
Міністерство інформаційної індустрії
Міністерство громадської безпеки
Управління друку та видавничій діяльності
Державне управління радіо, кіно і телебаченням
Міністерство культури
Комітет з державної таємниці та деякі інші.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...