• Китайський дисидент засуджений до восьми років в'язниці в Китаї

  • Понеділок, 23 травня 2011 року

Колишній голова Асоціації експертів науки і техніки провінції Шансі й високопоставлений китайський чиновник Цзя Цзя в даний час відбуває восьмирічний термін ув'язнення в Китаї за критику режиму і заклик до демократичних перетворень у країні. Він був заарештований і ув'язнений, коли повертався в Китай із Заходу, де жив з 2006 року як політичний біженець.

Цзя Цзя втік з Китаю, щоб пропагувати демократію в Китаї за кордоном.

22 жовтня 2006 Цзя Цзя, залишивши своє впливове становище і забезпечене життя, виїхав за туристичною путівкою в Тайвань, щоб попросити там політичного притулку. Але після невдалої спроби він поїхав до Гонконгу і там на прес-конференції публічно заявив про свій вихід з лав Комуністичної партії Китаю. ООН визнала його політичним біженцем 25 вересня 2007, і 26 червня 2008 Цзя Цзя отримав дозвіл на постійне проживання в Новій Зеландії, де в той час вже жив його син. Але п'ятнадцять місяців потому Цзя Цзя вирішив повернутися до Китаю.

У своєму листі, який він передав спеціально для The Epoch Times перед посадкою на літак до Пекіна 22 жовтня 2009, Цзя Цзя писав: «Я повертаюся на батьківщину, тому що хочу допомогти і закликати членів КПК, солдатів, військову поліцію, співробітників суспільної і державної безпеки і весь китайський народ усіх етнічних груп сміливо зробити крок вперед і разом скинути тиранію, щоб у Китаї з'явилася демократія ... Я стою прямо перед обличчям тоталітарного комуністичного режиму Китаю, найбільш ганебного і жорстокого в людській історії».

Син Цзя Цзя на ім’я Го дізнався через родичів, що батька засудили за підривну діяльність проти державної влади. Го також повідомив нашому виданню про те, що КПК широко використовує шпигунів за кордоном для пошуку своїх дисидентів, залякування їх і здійснення надмірного психологічного тиску. Самому Го вони погрожували смертю. Багато дисидентів страждає на психічні розлади, які є результатом постійного перебування в стані стресу. Цзя Цзя погано спав і йому було складно зосередитися, і такий стан був однією з причин його повернення в Китай, вважає його син.

За словами Го, його батько робив те, що можна робити в будь-якій демократичній країні, і що не суперечить міжнародним законам. «Він не зробив нічого протизаконного», - сказав Го.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...