• Жителі китайського села просять допомоги у Фалуньгун

  • Понеділок, 23 травня 2011 року

Мешканці та рядові члени Комуністичної партії села Лужуан в провінції Цзянсу вдалися до незвичайного способу, щоб припинити примусове знесення будинків, до якого останнім часом широко вдається влада в Китайській Народній Республіці.

Після декількох років захоплення їхньої землі, переслідувань та інших зловживань з боку місцевих посадових осіб, люди об'єдналися і написали листа з проханням про допомогу майстру Лі Хунчжи, засновнику духовної практики Фалуньгун, яка зазнає в Китаї переслідувань з 1999 року.

У листі йдеться про традиційну китайську віру, згідно з якою ті, хто шкодять іншим, в кінцевому підсумку заплатять за свої злодіяння. Мешканці сподіваються, що ці посадові особи, їх мучителі, зазнають «кармічну відплату».

Сотні людей у ​​селі Лужуан округу Гуаньюнь провінції Цзянсу переживають примусове знесення будинків починаючи з 2002 року. За словами жителів, коли у них відбирають землю та будинки, вони намагаються звертатися до влади, але їх затримують, відправляють у трудові табори або вони зазнають інших переслідувань.

Вранці 13 травня, під час чергового зносу, одна людина загинула.

В інтерв'ю репортерові The Epoch Times жителі сказали, що Лу Зенлуо був побитий до смерті робочим бригади з демонтажу будівель. У такі бригади часто наймають хуліганів або бандитів. Потім, за словами мешканців, щоб знищити докази, бригада організувала велику пожежу.

Місцеві чиновники та представники Компартії Китаю (КПК) опублікували офіційне спростування історії селян.

Влада повідомила, що Лу підпалив себе сам за допомогою газових балонів. Самоспалення іноді трапляються зі зневіреними домовласниками. Їм нема чого втрачати, і вони таким чином висловлюють свій протест проти насильницького виселення, організованого урядом.

Після інциденту, 14 травня, місцеві жителі, розгнівані тим, що трапилося, в прагненні довести свою версію подій опублікували жахливі сцени смерті в Інтернеті. Вони сподіваються, що зарубіжні ЗМІ повідомлять правду про події.

Водночас жителі звернули увагу на лист, що вони послали пану Лі Хунчжи 24 квітня. Його опублікувала якась людина під ім"ям Боксунь на сайті дисидентів.

До цього листа додавалася колективна заява жителів села від 8 грудня 2007 року про вихід з КПК.

Жителі села кажуть, що з березня 2010 р. чотири їх односельця, випивши розчин пестицидів, намагалися покінчити життя самогубством на знак протесту проти примусового знесення їхніх будинків. За твердженням мешканців, у будинках декількох сімей була відключена подача електроенергії і води або заблоковані під'їзні шляхи, а деяких селян затримала поліція. 

Ян Мінд. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...