• Сільському господарству Китаю загрожує значне забруднення важкими металами

  • Понеділок, 30 травня 2011 року

Міністерство земельних і природних ресурсів Китаю нещодавно підтвердило, що більше 10% орних земель країни забруднені токсинами важких металів. Починаючи з 2009 року, надійшло більше 30 повідомлень про випадки масштабних забруднень важкими металами.    

      

Зафіксовані смертельні випадки: люди вмирали від отруєння кадмієм. У близько 250 дітей було виявлено підвищений рівень свинцю в крові поблизу промислового центру Ченьчжоу.

Особливо сильно постраждала провінція Хунань, яка традиційно вважається головним розповсюджувачем важких металів. Зараз рівень забруднення важкими металами в провінції Хунань є найвищим в Китаї. У районах з родовищами металів перестала рости майже вся сільськогосподарська продукція. Ґрунт в районі річки Сян сильно забруднений і більше не в змозі давати врожай. Також забруднена вода і виснажені ґрунтові води.    

      

Забруднення річки Сян    

      

Річка Сян, довжина якої 856 км, відома як «Мати річки» Хунань. За словами китайського Економічного оглядача, багато гірничодобувних компаній протягом декількох років працюють в околицях річки без будь-яких екологічних зобов'язань. Велика кількість відходів, що містять токсини важких металів, таким чином, скидається в річку та її притоки. Це, поряд зі скиданням стічних вод підприємствами інших галузей, зробило забруднення важкими металами в басейні річки Сян найвищими в країні.    

      

   

Село Несі в Ченьчжоу розташоване неподалік від Чунлін, головної притоки річки Сян. Гірський масив оточений гірничодобувними підприємствами, і велика кількість токсинів важких металів скидається безпосередньо в річку. Кожна сім'я в Несі традиційно садить сою, але забруднення знищили врожай, і тепер тут практично немає продуктів. Кілька років тому мешканці села засадили більше 82 акрів апельсинами та іншими деревами, які за п'ять років виросли тільки на пару футів і не дали плодів.    

      

Виснаження ґрунту і води

Повіт Ічжан - родовище більш ніж 36 видів корисних копалин. Оскільки все більше і більше гірських компаній створюють тут цехи, затвердіння ґрунту цього району прискорилося, і водні ресурси швидко виснажуються.Хуан Юаньсунь з села Цзяншуй розповів The Epoch Times, що всі райони з мінеральними копалинами спіткає та ж доля, питання лише в ступені забруднення. «Вода містить важкі метали», - сказав він. «Коли земля зрошується забрудненою водою, грунт перетворюється на тверді шматки і більше не придатна для посадки. Коли люди п'ють забруднену воду, вони хворіють, і багато захворювань, якими вони страждають, важко діагностувати. Деякі навіть захворюють раком».Житель одного села на ім'я Цао сказав, що тепер всі ґрунтові води осушені і вже не залишилося води для зрошення; в інших випадках видобування корисних копалин повністю зробили поля не придатними. «Це видобування є незаконним. Воно було дозволено тільки для того, щоб набити кишені чиновників. Наприклад, секретар Політичної і правової комісії нашого району володіє великим відсотком акцій гірничорудної компанії. Також і члени його сім'ї. Ось чому він робить все можливе, щоб захистити "легітимність" цього видобування», - сказав він.

Забруднення металами

Важкі метали, включаючи миш'як, кадмій і свинець, можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям і навіть до смерті. Миш'як - дуже токсичний, а кадмій є одним з основних елементів, що викликають рак, і призводить до запорів і пошкодження кровоносної системи.За даними Century Weekly, посівам рису, основному продукту Китаю, загрожує забруднення важкими металами. Проби рису за випадковою вибіркою показали, що приблизно 10% рису на ринку містить підвищену кількість кадмію. Численні  дослідники вважають, що токсини важких металів стануть найпоширенішими забруднювачами в Китаї і змінять пестициди.

За найбільш консервативними оцінками, щорічно важкими металами забруднюється 12 млн тонн зерна, в результаті чого збиток становить більше 20 млрд. юанів (близько 3 млрд дол. США).

Відео: Забруднення важкими металами орних земель у провінції Хунань.

Чень Ілян. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...