• Китайці безуспішно намагаються повернути своє житло з рук держави протягом десятиліть

  • Вівторок, 24 травня 2011 року
Кожного понеділка вранці власники житла міста Ханчжоу, адміністративного центру китайської провінції Чжецзян, збираються біля Бюро житлової адміністрації, щоб дізнатися, чи затвердила держава повернення їх приватну нерухомість.
 
Кілька десятиліть тому в Китаї комуністичний режим забрав приватну власність у міських жителів. Тепер жителі хочуть повернути її назад.

У 50-60-х роках минулого століття в китайський комуністичний режим під девізом «соціалістичних реформ» зайняв приватну нерухому власність. Ця власність називається «орендованою», але відтоді власникам її не повернули. Більш того, після «Великої культурної революції» орендна плата перестала виплачуватися власникам.

Пані Гао також приходить до Бюро: «Ми багаторазово зверталися до Бюро житлової адміністрації з проханням повернути нашу власність. У 1989 році вони запропонували заплатити нам 35 юанів (US $5.39) за 1 кв. м, тобто 1600 юанів (US $246) за весь будинок. Це дуже мало, враховуючи реальні ціни на нерухомість, тому моя бабуся відмовилася».

Не завжди такі виходи до місцевих адміністрацій проходять без ексцесів з боку влади. Так, 11 травня поліція затримала двох власників у місті Веньчжоу. До будівлі місцевої адміністрації вийшло близько 20 чоловік, які скандували «поверніть нашу законну власність!».

В останні роки чисельні власники почали заявляти про свої права на власність, яку в них відібрала влада під приводом державних потреб. У 2010 році в Шанхаї була створена Асоціація власників приватної, орендованої під державні потреби, нерухомості. На сайті aboluowang.com вони розмістили статтю і фотографії відібраного державою житла.

Дані про кількість такого «орендованого» житла в КНР ніколи не публікувалися. Деякі неурядові організації оцінюють його від 1 млн до кількох мільйонів.

Відомий китайський адвокат Гао Чжишен у свій час писав про проблему відібраної власності. Чисельні зверталися до нього по допомогу: вони були стурбовані тим, що уряд вже розпочав продаж «орендованого» у них житла. Гао вважає, що незважаючи на те, що після 1964 року уряд видав багато документів, намагаючись відв'язатися від власників, ці документи суперечать Конституції Китаю і є незаконними, тому не мають сили.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...