• Пересихання річки Янцзи створено проблемами дамби «Трьох ущелин»

  • Середа, 1 червня 2011 року
Пересохла Янцзи, найдовша річка в Китаї (3915 км), третя за довжиною у світі і проект під назвою дамба «Трьох ущелин» невдовзі після свого завершення зіткнувся з величезними проблемами. Про це стало відомо 18 травня на засіданні Державної Ради Китаю під керівництвом Прем'єр-міністра КНР Вень Цзябао.

Державна Рада КНР уперше визнала важливість проблем, пов'язаних з дамбою «Трьох ущелин». Серед проблем були названі такі: стабілізація життя 1,4 млн людей, що мешкають в басейні Янцзи, несприятливий вплив на навколишнє середовище і запобігання геологічних катастроф і економічних негараздів. Проект також створив проблеми в судноплавстві, зрошенні та водопостачанні в середній і нижній течії річки Янцзи, які повинні бути «належним чином врегульовані», говорилося на засіданні Ради.

Можна припустити, що зроблене режимом визнання проблем навколо греблі «Трьох ущелин» у провінції Хубей пов'язано з тим, що вони можуть набути величезних масштабів, а також з пов'язано з сумнівними $23 млрд.

 
Брак води

У пониззі і середній течії річки Янцзи раніше щороку відбувалися повені, але з листопада минулого року випало мало опадів. У провінції Хубей настала посуха.

Рівень води в озері Поянху в провінції Цзянсі, найбільшому прісноводому озері в Китаї, впав до рекордно низького рівня, так що площа поверхні озера скоротилася на 82%.

 
Брак електрики

Гребля «Трьох ущелин» стримує саме величезне водосховище, на якому стоїть гідроелектростанція. 1392 водосховища за течією річки працюють нижче «мертвого рівня» станом на 15 травня, згідно з повідомленням Департаменту водного господарства КНР.

«Мертвий рівень» є граничним, який забезпечує нормальну роботу водосховища для вироблення електроенергії. Тільки перевищення його дозволяє брати воду також і для зрошення, каже голова Департаменту.

Один зі співробітників Бюро водних ресурсів Янцзи на ім'я Чжан в інтерв'ю The Epoch Times розповів, що причиною пересихання річки він вважає греблю «Трьох ущелин». До будівництва греблі висока температура приводила до танення снігів біля витоку річки Янцзи, і великі паводки спускалися з верхів'я річки, приводячи в червні до великих повеней. Гребля перекрила воду для того, щоб утримувати рівень води у верхів'ї, достатній для вироблення електроенергії, і цим знизила рівень води в середній і нижній течії річки.

 
Судноплавство

Від судноплавства на Янцзи залежить велика частина промислових підприємств Китаю і мільйони людей. На сьогодні річка закрита для проходу великих морських суден, і коли її відкриють - невідомо. На будівництво греблі, яке тривало 17 років, в басейн річки переїхало 1,4 млн людей.

Забруднена вода у найбільшому водосховищі - озері розміром близько 400 квадратних кілометрів, - періодично скидається в річку, забруднює питну воду в пониззі річки, де знаходяться густонаселені райони.

Розміри водосховища також небезпечні, оскільки можуть викликати геологічні катастрофи, такі як землетруси або зсуви, спровоковані вагою такого величезного обсягу  води.
  

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...