• Мовлення незалежної китайської телекомпанії NTD знаходиться під загрозою

  • Вівторок, 14 червня 2011 року
Здавалося, що Прем'єр Тайваню дав зелене світло незалежній телекомпанії New Tang Dynasty (Нова Династія Тан) на продовження телемовлення на території Азії, включаючи материковий Китай, але зараз відкрита дорога, схоже, перетворилася на кам'яну стіну.

Телевізійна станція New Tang Dynasty (NTD) сьогодні є єдиною незалежною від правлячого комуністичного режиму в Китаї телекомпанією і працює в регіоні з 2003 року. Її ще називають «вікном у світ для китайського народу». NTD віщає також на весь світ і є медіа-партнером The Epoch Times.

 
У Азіатсько-тихоокеанського відділення NTD AP проблеми із супутниковим мовленням почалися ще 2007 році, коли оператор супутникового зв'язку, компанія Чунхуа Телекомьюнікейшнз (Chunghwa Telecommunications), намагалась розірвати контракт з NTD. Контрольним пакетом акцій оператора супутникового зв'язку володіє уряд Тайваню.

Відтоді оператор кількаразово намагався припинити мовлення NTD, посилаючись то на технічні неполадки, то на обмежену пропускну здатність супутника, як це відбувається зараз. Сама телекомпанія NTD, а також урядові чиновники США, Тайваню та Гонконгу вважають, що насправді це відбувається з причини тиску на оператора з боку комуністичного режиму Китаю. Передбачається, що серія недавніх угод Чунхуа в материковому Китаї дозволила режиму сильніше впливати на останню.

24 травня цього року відбулася зустріч Прем'єра Тайваню Ву Ден-ї з керівниками NTD AP. Здавалося, що Ву відхилив критику уряду Тайваню на користь NTD. Він похвалив телекомпанію, назвавши її «еталоном свободи слова», і заявив, що уряд Тайваню хотів б запевнити NTD у тому, що воно дотримується свободи преси і свободи слова. Прем'єр висловився також, що Чунхуа слід забезпечити для телекомпанії безперебійну роботу супутникового зв'язку.

Варіант, запропонований компанією Чунхуа через день після цієї зустрічі, був спочатку неприйнятний для NTD: це суборенда іншого супутника, який Чунхуа візьме в лізинг, замість ST-2. Супутник ST-2 захищений від втручання та впливу китайського комуністичного режиму, на відміну від іншого. Крім того, у своїх прес-релізах Чунхуа заявляла, що в ST-2 більша потужність, кращий сигнал і більш широке географічне покриття.

Після того, як у квітні Чунхуа відмовилася подовжити контракт з NTD AP, телекомпанія подала скаргу в Національну комісію зв'язку Тайваню (НКР), заявивши, що Чунхуа порушила Закон про телекомунікації. Відповідно до закону, телекомунікаційні компанії зобов'язані надавати клієнтам безперебійне обслуговування, відмовити в послузі вони можуть тільки з поважної причини, а також зобов'язані надавати послуги на справедливій і недискримінаційній основі.

В інтерв'ю Taipei Times представник NTD AP повідомив, що НКР ще не повністю перевірив, чи має Чунхуа недостатню пропускну здатність супутника для відмови телекомпанії. «Оператор не надав NTD AP ніяких доказів щодо недостатньої пропускної спроможністі ST-2, уряд не перевіряв заяви Чунхуа, і запропонований варіант заміни супутника йде врозріз із заявами Прем'єра Тайваню про свободу слова і преси», - сказала представник NTD Тереза Чу. Вона шукає підтримки в Тайвані та в усьому світі і просить тайванського Президента Ма звернути увагу на ситуацію, що склалася і надати канал мовлення на ST-2.

На час виходу цієї статті компанія Чунхуа поки не дала жодних коментарів на наш запит.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...