• Телемовлення незалежної китайської телекомпанії NTD опинилося під загрозою

  • Вівторок, 14 червня 2011 року

Здавалося, що прем'єр Тайваню дав зелене світло незалежній телекомпанії New Tang Dynasty (Нова Династія Тан) на продовження телемовлення на території Азії, включаючи материковий Китай, але зараз відкрита дорога, схоже, перетворилася на кам'яну стіну.

Телевізійна станція New Tang Dynasty (NTD) сьогодні є єдиною незалежною від правлячого комуністичного режиму у Китайській Народній Республіці телекомпанією і працює в цьому регіоні з 2003 року. Її ще називають «вікном у світ для китайського народу».

Телекомпанія NTD транслює також на весь світ і є медіа-партнером The Epoch Times. Азіатсько-тихоокеанське відділення називається NTD АТ. Проблеми із супутниковим мовленням у неї почалися ще в 2007 році, коли оператор супутникового зв'язку, компанія «Чунхуа Телекомьюнікейшнз» (Chunghwa Telecommunications), намагалась розірвати контракт з NTD. Контрольний пакет акцій оператора супутникового зв'язку знаходиться в уряду Тайваню.

Відтоді оператор кілька разів намагався припинити мовлення телебачення NTD, посилаючись то на технічні неполадки, то на обмежену пропускну здатність супутника, як це відбувається зараз. Сама NTD, а також урядові чиновники США, Тайваню та Гонконгу вважають, що насправді це відбувається з причини тиску на оператора з боку комуністичного режиму Китаю. Є припущення, що серія недавніх угод «Чунхуа» в материковому Китаї дала змогу режимові сильніше впливати на неї.

24 травня цього року відбулася зустріч прем'єра Тайваню Ву Ден-ї з керівниками NTD АТ. Здавалося, що Ву відхилив критику уряду Тайваню на користь телекомпанії. Він похвалив телекомпанію NTD, назвавши її «еталоном свободи слова», і заявив, що уряд Тайваню хотів б запевнити телекомпанію у тому, що вона дотримується свободи преси і свободи слова. Прем'єр висловився також, що «Чунхуа» слід забезпечити NTD безперебійну роботу супутникового зв'язку.

Варіант, запропонований компанією «Чунхуа» через день після цієї зустрічі, був спочатку неприйнятний для NTD: це суборенда телекомпанією іншого супутника, який «Чунхуа» візьме в лізинг, замість ST-2. Супутник ST-2 захищений від втручання та впливу комуністичного режиму КНР, на відміну від іншого пропонованого супутника. Крім того, у своїх прес-релізах «Чунхуа» заявляла, що в ST-2 більша потужність, кращий сигнал і ширше географічне покриття.

Після того, як у квітні «Чунхуа» відмовилася продовжити контракт з NTD АТ, телекомпанія подала скаргу в Національну комісію зв'язку Тайваню (НКЗ), заявивши, що «Чунхуа» порушила закон про телекомунікації. Відповідно до закону, телекомунікаційні компанії зобов'язані надавати клієнтам безперебійне обслуговування (відмовити в послузі вони можуть тільки з поважної причини), а також надавати послуги на справедливій і недискримінаційній основі.

В інтерв'ю Taipei Times представник NTD АТ повідомив, що НКЗ ще не повністю перевірив, чи має «Чунхуа» недостатню пропускну здатність супутника для відмови телебаченню NTD. «Оператор не надав NTD АТ ніяких доказів щодо недостатньої пропускної спроможності ST-2, уряд не перевіряв заяви«Чунхуа», і запропонований варіант заміни супутника суперечить заявам прем'єра Тайваню про свободу слова і преси», - сказала представник NTD Тереза Чу. Вона шукає підтримки в Тайвані та в усьому світі і просить тайванського президента Ма звернути увагу на ситуацію, що склалася, і надати канал мовлення для NTD на супутнику ST-2.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...