• Китай звільнив з ув'язнення Ху Цзя – володаря Премії Сахарова-2008

  • Понеділок, 27 червня 2011 року
Одного з найвідоміших китайських дисидентів Ху Цзя звільнили у неділю вранці,  після 3,5 років ув'язнення, якого звинувачивали у «підбурюванні до повалення державного ладу», повідомила його дружина Зен Цзіньянь.

Він повернувся додому в Пекін о 2.30 ночі в цілості і щасливий, але не може говорити з пресою. Також йому треба трохи відпочити, написала Зен у блозі Twitter. Його обмежили в політичних правах, таких як право на голосування, і заборонили спілкуватися з пресою.

Зараз Ху може опинитися під домашнім арештом, хоча офіційно йому ніхто цього не оголошував. Його дружина виявила стурбованість тим, що це може статися і відправила їх 3-х річну дочку до родичів.

Побоювання пов'язані з тим, що під час ув'язнення її чоловіка, за нею постійно стежила поліція, їй також не давали зустрічатися з пресою і обмежували свободу пересування, повідомляє міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch. Взяття під домашній арешт і заборона на спілкування зі ЗМІ широко застосовується правлячим режимом відносно інших дисидентів.  Наприклад, серед них правозахисник Ча Цзяньго. Художнику і дисиденту Ай Вейвею, якого минулого тижня звільнили, також  заборонили спілкуватися з пресою.

З7-річний дисидент Ху Цзя широко відомий в світі як активіст за права людини, права хворих на СНІД і борець за навколишнє середовище. Приводом до його висновку послужила критика порушення прав людини правлячим китайським режимом напередодні Олімпійських Ігор-2008. Він є володарем Премії Сахарова 2008 року.

Звільнення Ху, подібно звільненню Ай Вейвея, відбулося під час справжнього візиту прем'єр-міністра Вень Цзябао в Угорщину, Великобританію і Німеччину, де піднімалося питання про права людини.

Нагадаємо, що до цих пір китайська влада тримає у в'язниці відомого китайського правозахисника і володаря Нобелівської премії миру за 2010 рік Лю Сяобо. Дисидента уклали на 11 років у 2008 р. за аналогічним звинуваченням – за спробу повалення ладу. Китай висловив протест присудженню Лю Сяобо Нобелівської премії миру і не з'явився на церемонію нагородження в Осло.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...