• Китайський адвокат Лі Чжуан вийшов із в'язниці

  • Середа, 15 червня 2011 року
Лі Чжуан, китайський адвокат, у суботу вийшов з в'язниці після відбуття 18 місяців ув'язнення і полетів додому в Пекін. Його звинуватили у «фальсифікації доказів» і «втручання в показання свідків» на початку 2010 року, коли він вів справу підозрюваного в мафіозній діяльності Гуна Ганма, власника нічного клубу.
 
Гуна переслідувала прокуратура міста Чунціна, зробивши його справу показовою частиною антимафіозної ПР-кампанії місцевого партійного лідера Бо Сілая.

Захист адвоката Лі був побудований на твердженні  його підзахисного Гуна про те, що визнання у останнього вибили під тортурами. Однак потім це обернулося проти самого китайського адвоката, якого звинуватили в тому, що він підбурював Гуна давати неправдиві свідчення. У підсумку, підзахисний Гун свідчив проти свого адвоката Лі, і Лі виявився жертвою несправедливого суду. Отже, 9 лютого 2010 року Перший народний суд середнього ступеня м. Чунцін (Південно-Західний Китай) засудив колишнього адвоката Лі до 1,5 року позбавлення волі.

Коли Лі подав апеляційну скаргу, то був готовий піти у в'язницю заради захисту верховенства права в Китаї, але потім його позиція різко змінилася, і він визнав себе винним. Апеляційний суд скоротив вирок з 30 до 18 місяців.

Багато китайських адвокатів назвали Лі хлопчиком для биття Бо Сілая і місцевих прокурорів, яким він набрид своїми претензіями з приводу «процесуальної несправедливості» у справах з висилки в трудові табори і ув'язнення в тюрми.

 
На думку президента Всекитайської асоціації адвокатів Лі Ніна, суд над екс-адвокатом Лі Чжуанем був показовим для всіх китайських адвокатів з метою попередження, що захист кримінальних справ у Китаї може бути небезпечним. Його запроторення за ґрати стало частиною державної стратегії обмеження юристам керуватися законом у своїй роботі, сказав в інтерв'ю китайському Бі-Бі-Сі адвокат Пу Чжицян.

Випадок екс-адвокатом Лі привернув пильну увагу китайської преси. Наприклад, бізнес-журнал Цайцзін назвав його «живим викопним» та «символом верховенства права». 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...